
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Nagyot esett Amerika
A szerdai kereskedés zárására jelentős eséssel fejezték be a napot az amerikai tőzsdék.
- A Dow Jones ipari átlag 672,68 ponttal csökkent, és 39 696,28 ponton zárt, ami 1,67 százalékos mínuszt jelent.
- Az S&P 500 index 119,56 ponttal esett vissza, 5 277,07 ponton zárva, ez 2,22 százalékos gyengülést jelent.
- A technológiai részvényekben bővelkedő Nasdaq index 514,12 pontos eséssel, 16 309,05 ponton zárt, ami 3,06 százalékos visszaesésnek felel meg.
A meredek esést részben az Nvidia figyelmeztetése váltotta ki, miszerint a vállalat 5,5 milliárd dolláros negyedéves leírást könyvelhet el – a cég részvényei több mint 10 százalékot estek.
Emellett Jerome Powell, a Fed elnöke is aggodalmakat keltett a vámok gazdasági hatásaival kapcsolatban, ami tovább növelte a befektetői bizonytalanságot, különösen a technológiai szektorban.

Az Nvidia egyik legrosszabb napja ez
A szerdai kereskedés során jelentős esést mutattak az amerikai részvényindexek, miközben a befektetői hangulatot egyszerre rengette meg az Nvidia vártnál gyengébb kilátása és Jerome Powell, a Fed elnökének óvatosságra intő nyilatkozatai. A vezető indexek mély vörösben járnak:
- a Dow Jones több mint 899 pontot veszített értékéből, ami 2,23%-os csökkenést jelent.
- Az S&P 500 ennél is nagyobbat esett, 3,06%-kal van lejjebb,
- míg a technológiai részvényeket tömörítő Nasdaq már 4,28%-os mínuszban van.
A hangulatromlás egyik fő okozója az Nvidia részvényárfolyamának több mint 10%-os zuhanása, miután a vállalat bejelentette, hogy 5,5 milliárd dolláros egyszeri költséggel kell számolnia a negyedévben.
Ez a legrosszabb napi teljesítmény lehet az Nvidia számára január óta.
Emellett Jerome Powell is borzolta a kedélyeket: a Fed elnöke aggodalmát fejezte ki a vámintézkedések inflációs hatásaival kapcsolatban, és jelezte, hogy ezek megnehezíthetik a jegybank kettős mandátumának – az árstabilitásnak és a teljes foglalkoztatottságnak – együttes teljesítését.
Powell szerint a vámok rövid távon növelhetik az inflációt, miközben a gazdaság más területein visszafoghatják a növekedést, ami dilemmát jelenthet a monetáris politika számára.
Megerősítették, amitől tartott a piac
A keddi tőzsdenapon jelentős eladási hullám söpört végig az amerikai részvénypiacokon, ahogy a befektetők reagáltak Jerome Powell Fed-elnök szavaira, amelyek megerősítették a kamatcsökkentések késlekedésével kapcsolatos piaci aggodalmakat.
A kereskedés jelenlegi állása szerint
- a Dow Jones ipari átlag 599 ponttal, vagyis 1,49%-kal került lejjebb, 39 769 pont körüli szinten mozog. A
- z S&P 500 index 2,27%-os mínuszban van, 5 273 pontnál jár,
- míg a technológiai szektor súlyosabb esést szenvedett el: a Nasdaq Composite index több mint 570 pontot, azaz 3,4%-ot veszített, 16 251 ponton áll.
A piacokra nehezedő nyomást tovább fokozta Jerome Powell legutóbbi nyilatkozata, amelyben hangsúlyozta: a jegybanknak türelmesnek kell maradnia a kamatcsökkentésekkel kapcsolatban, mivel az infláció nem csökken a várt ütemben. A befektetők eddig abban reménykedtek, hogy már a nyár folyamán megkezdődhet az enyhítés, ám Powell szavai lehűtötték ezeket a várakozásokat.
Powell azt mondta ki, amitől a piac eddig is tartott – és most mindezt a Fed vezetője erősítette meg
- fogalmazott Peter Cardillo, a Spartan Capital Securities vezető piaci közgazdásza a Reutersnek.
Zuhan Amerika
A Dow Jones jelenleg 39,744.91 pontot mutat, ami 624.05 pontos (‑1.55%) csökkenést jelent a záróhoz képest.
A S&P 500 még mélyebben van, 5,270.46 ponton áll, 126.17 ponttal (‑2.34%) alacsonyabban.
A Nasdaq pedig a legsúlyosabb csapást szenvedte el: 16,243.66 ponton áll, közel 579.51 pontos (‑3.44%) eséssel.

Ütik a részvényeket
A szerdai kereskedés során jelentős esés látható az amerikai tőzsdéken, ahogy a befektetők a technológiai szektor gyengélkedésére és a gazdasági kilátásokat övező aggodalmakra reagálnak.
- A Dow Jones ipari átlag 615 ponttal, 1,52%-kal került lejjebb, jelenleg 39 753 ponton áll.
- Az S&P 500 index 2,22%-os mínuszban jár, 5 277 pont körül,
- míg a technológiai részvényekben gazdag Nasdaq 3,28%-os zuhanással 16 271 pontig esett vissza.

A gyengülés hátterében több tényező is áll: a globális technológiai szektort érzékenyen érintette az Nvidia figyelmeztetése, amely óvatosságra intette a befektetőket a jövőbeli kilátásokkal kapcsolatban.
Emellett Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke aggodalmát fejezte ki az esetleges új vámintézkedések gazdasági hatásai miatt, ami tovább növelte a bizonytalanságot a piacokon.
Mélyvörösben Amerika
A főbb amerikai részvényindexek mélyvörösben tartózkodnak:
- a Dow Jones ipari átlag 559 pontot, azaz 1,39%-ot esett, 39 809 pont környékén mozog.
- Az S&P 500 több mint 2%-os mínuszban van, jelenleg 5 287 ponton áll.
- A technológiai részvényekre érzékeny Nasdaq index közel 3%-ot veszített értékéből, 16 321 ponton forog.
A negatív hangulatban központi szerepet játszik az Nvidia, amelynek részvényei 7%-ot zuhantak, miután a chipóriás bejelentette, hogy 5,5 milliárd dolláros egyszeri negyedéves terhet könyvel el. A költség az Egyesült Államokból Kínába és más országokba irányuló H20 grafikus processzorok exportjával kapcsolatos, amelyhez mostantól amerikai exportengedély szükséges.
A gyengélkedő Nvidia más chipgyártókat is magával rántott.

Zuhannak a technológiai papírok
A keddi kereskedés során erőteljes eladási hullám söpört végig az amerikai tőzsdéken, különösen a technológiai szektorban.
- A Dow 0,52%-os, azaz 211 pontos mínuszban áll,
- míg az S&P 500 1,21%-kal,
- a Nasdaq pedig 2,08%-kal került lejjebb eddig.
A negatív hangulat hátterében elsősorban a chipgyártók gyengélkedése áll.

Az Nvidia részvényei 6%-ot estek, miután a vállalat bejelentette, hogy 5,5 milliárd dolláros negyedéves költséggel számolhat, ami az H20 grafikus processzorok Kínába és más országokba történő exportjához kapcsolódik. A cég közölte, hogy az amerikai kormány licencet követel meg az ilyen szállításokhoz, ami jelentősen befolyásolja működésüket a nemzetközi piacon.
Az Nvidia gyengülése magával rántotta a többi félvezetőipari szereplőt is.
Esik Amerika
A vezető amerikai indexek esést mutatnak. A Dow 0,3%-os esett, az S&P 500 1%-os gyengülésben van, a Nasdaq pedig 1,9%-os mínuszban tartózkodik.

Kis eséssel zárt a magyar tőzsde
A pillanatnyi nap közbeni visszapattanás ellenére megmarad a negatív hangulat a nemzetközi piacokon, amivel párhuzamosan a magyar tőzsde is esett ma, bár a nap végére a BUX nagyrészt ledolgozta a napi esés nagy részét.

Esnek az amerikai tőzsdék
Esnek az amerikai tőzsdék a nyitás után, a Dow 0,5 százalékkal került lejjebb, míg az S&P 500 1 százalékot esett, a Nasdaq pedig 1,7 százalékos mínuszban kezdett. Az Nvidia részvényei több mint 6 százalékot estek, miután a cég közölte, hogy 5,5 milliárd dolláros negyedéves költséget fog elszámolni a H20 grafikus processzorok Kínába és más országokba történő exportálásával kapcsolatban, mivel az USA exportkorlátozásokat vezetett be. Más chipgyártók is követték az Nvidiát, az AMD több mint 6 százalékot esett, míg a Micron Technology 4 százalék gyengült.
A chipszektorban szélesebb körben is érzékelhető eladói nyomáshoz hozzájárult az ASML negyedéves jelentése is, amely a rendelésállomány tekintetében elmaradt a várakozásoktól.

Itt a túlélőlista: ezek a befektetések mehetnek nagyot a vámőrületben
Valódi hidegzuhanyként érték a világ tőzsdéit Donald Trump amerikai elnök általános vámbejelentései, a reakció azonnali és látványos volt, gyakorlatilag a földbe álltak a tőzsdék, gyors tőkemenekítés indult az amerikai piacról. Aztán hirtelen jött a 90 napos engedmény, vele együtt a markáns felpattanás az indexeknél. Egyre szédítőbb ez a hullámvasút, egyre szorosabban kell kapaszkodnia annak, aki benne akar maradni a "játékban". Jó kapaszkodót nyújthat, ha megnézzük, hogy mit gondolnak a szakértők: bár a legtöbb amerikai vállalatnál lecsökkentek az elmúlt napokban a vállalati profitvárakozások, több olyan részvényt is fel tudunk mutatni, amelyek a profik szerint nagyon is jól teljesíthetnek ebben a bizonytalan időben. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés

Még nagyon erős az amerikai fogyasztás
A várakozásokat meghaladóan növekedett a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban. Előretekintve azonban nagy kérdés, hogy a kereskedelmi háború mikor kezdi el éreztetni a hatását, hiszen a fogyasztói bizalmi indexek már nagy romlást mutatnak.

Mínuszban a magyar tőzsde
Az európai indexekhez hasonlóan a BUX is mínuszban van a kora délutáni kereskedésben. A blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama tartózkodik a pozitív tartományban.

Tavaly nehéz volt bukni, idén nem könnyű pénzt keresni a tőzsdéken
Az év első hónapjai hektikus mozgásokat hoztak a globális pénz- és tőkepiacokon. A dollár gyengülése, az amerikai részvénypiacok visszaesése, és a kötvénypiacok gyengélkedése sok befektetőnek hozott negatív hozamokat – főleg azoknak, akik kizárólag egy-egy eszközre építették portfóliójukat. Ugyanakkor a diverzifikált, átgondolt befektetési stratégiát követők jóval enyhébb veszteségekkel zárhatták az első negyedévet. A geopolitikai és gazdaságpolitikai bizonytalanságok, különösen az Egyesült Államok vámpolitikájának és fiskális politika kérdései új kihívásokat állítanak a befektetők elé. Az MBH Befektetési Bank tartott ma sajtóbeszélgetést, a rendezvényen Vince Péter, az MBH Befektetési Bank Advisory Desk vezetője és Debreczeni Csaba, az MBH Befektetési Bank vezető részvénypiaci elemzője beszélt a piaci trendekről és kilátásokról.

Nem tartott sokáig a lendület
Nagy felpattanásról nem beszélhetünk a friss vámháborús hírek után, inkább csak a korábbi esés egy részét tudták ledolgozni a vezető indexek. Kína állítólag hajlandónak mutatkozik tárgyalni az USA-val a kereskedelmi háborúról, ha az bizonyos feltételeket teljesít. A piaci reakció azért is visszafogott, mert ugyan a hír a Kína és az USA közötti feszültség enyhítésére utal, de nincs semmilyen konkrétum az ügyben.

Előrelépés a kereskedelmi háborúban - az enyhülés felé hajlik Kína is
Kína hajlandónak mutatkozik tárgyalni az USA-val a kereskedelmi háborúról, de csak akkor, ha az bizonyos feltételeket teljesít. Az elmúlt napokban Kína és az USA között az óvatos enyhülés első jeleit láthatjuk talán, de fontos látni, hogy még nincs semmilyen konkrétum az ügyben. Még nem lehet spekulálni sem arról, hogy ha elkezdődnek a tárgyalások, akkor mekkora enyhülés várható.

Hirtelen fordulat
Percek alatt fordult nagyot a világ, vagy legalábbis a részvénypiacok. Hirtelen elkezdték venni a részvényeket, miután a Bloomberg értesülései szerint Kína nyitott az USA-val való párbeszédre, ha előbb az amerikai kormányzat megtesz bizonyos lépéseket.

Egyre lejjebb
Nem enyhül a nyomás az európai tőzsdéken, a DAX már 1,3 százalékos mínuszban van, míg a CAC 1,1 százalékkal került lejjebb, a FTSE 100 pedig 0,8 százalékot gyengült.

Derült égből villámcsapás érte az Nvidia ügyfeleit
Az Nvidia nem figyelmeztette előre több jelentős kínai ügyfelét az új amerikai exportszabályokról, amelyek engedélyhez kötik a Kínának szánt mesterséges intelligencia chipek értékesítését, és amelyek miatt a vállalat több mint 5 milliárd dolláros veszteséget szenvedhet el.

Még idén 250 000 dollárig szárnyalhat a bitcoin a kriptopiaci veterán szerint
Charles Hoskinson, a veterán kriptopiaci szakember és a Cardano blokklánc alapítója szerint a bitcoin árfolyama akár 250 000 dollárt is elérhet még idén, különösen ha olyan technológiai óriások, mint a Microsoft és az Apple belépnek a kriptovaluta-piacra - írta a CNBC.

Esnek az európai tőzsdék
Esnek az európai tőzsdék a nyitás után, a DAX 0,6 százalékkal került lejjebb, míg a CAC 0,7 százalékos esett, a FTSE 100 pedig 0,2 százalékot gyengült. A milánói börze is lejjebb került 0,7 százalékkal, míg a spanyol piac 0,2 százalékot esett.

Gyengén kezdi a napot a magyar tőzsde
Esik a magyar tőzsde a nyitás után, a blue chipek közül egyedül a Mol van pluszban a kereskedés első perceiben.

A vámháború árnyékában: bizonytalan jövőre figyelmeztet a chipipar kulcsszereplője
Az ASML, a holland chipgyártó berendezéseket gyártó óriásvállalat szerdán elmaradt a várakozásoktól a nettó megrendelések terén, és jelezte, hogy az új amerikai kereskedelmi korlátozások bizonytalanságot okozhatnak a chipgyártó gépei iránti keresletben - tudósított a CNBC.

Milliárdos veszteség és zuhanó részvények: csúnyán keresztbe tett az amerikai kormány az Nvidiának
Az Nvidia 5,5 milliárd dolláros veszteséget könyvel el, miután az amerikai kormány korlátozta a vállalat H20 mesterséges intelligencia chipjeinek Kínába irányuló exportját, amely kulcsfontosságú piac volt az egyik legnépszerűbb termékük számára.

Esés jöhet Európában
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Vegyesen zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,4 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 0,2 százalékot esett, míg a Nasdaq 0,2 százalék pluszban fejezte be a napot.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel esés látszik, a Nikkei 1,51 százalékot esett, a Hang Seng 2,49 százalékos mínuszban van, míg a CSI 300 4,32 százalékos mínuszban áll.
- Kedvezőtlen nyitást jeleznek előre az európai határidős részvényindexek, a DAX 0,48 százalék mínuszban nyithat, a CAC 2,36 százalékot eshet, míg a FTSE 0,83 százalékkal kerülhet lejjebb.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,78 százalékot eshet, a S&P 500 1,51 százalékkal kerülhet lejjebb, míg a Nasdaq 2,26 százalék mínuszban nyithat.
Mi várható makro fronton?
Ma brit infláció érkezik, de ami az igazán fontos az az amerikai kiskereskedelmi forgalom. Az amerikai gazdaságot eddig a fogyasztó vitte a hátán, azonban Trump elnöksége óta mélyrepülésben a fogyasztói bizalom és egekben a lakosság inflációs várakozása. Ennek fényében nagy az esélye, hogy csúnya meglepetést látunk az adatban. Az este folyamán pedig az amerikai jegybank elnöke a gazdasági kilátásokról beszél a Society for Advancing Business Editing and Writing (SABEW) éves konferenciáján.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 18,3 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 14,1 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 28,1 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 0,4 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 22,6 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 40 368,96 | -0,4% | 7,2% | -2,7% | -5,1% | 7,0% | 71,8% |
S&P 500 | 5 396,63 | -0,2% | 8,3% | -4,3% | -8,2% | 6,6% | 93,9% |
Nasdaq | 18 830,23 | 0,2% | 10,2% | -4,4% | -10,4% | 6,3% | 119,2% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 34 267,54 | 0,8% | 3,8% | -7,5% | -14,1% | -12,7% | 75,3% |
Hang Seng | 21 466,27 | 0,2% | 6,7% | -10,4% | 7,0% | 29,3% | -11,1% |
CSI 300 | 3 761,23 | 0,1% | 3,0% | -6,1% | -4,4% | 6,0% | -1,0% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 21 253,7 | 1,4% | 4,8% | -7,5% | 6,8% | 17,9% | 106,8% |
CAC | 7 335,4 | 0,9% | 3,3% | -8,6% | -0,6% | -8,8% | 68,5% |
FTSE | 8 249,12 | 1,4% | 4,3% | -4,4% | 0,9% | 3,6% | 47,4% |
FTSE MIB | 35 843,82 | 2,4% | 6,5% | -7,3% | 4,8% | 5,6% | 114,4% |
IBEX | 12 879,3 | 2,1% | 6,7% | -1,0% | 11,1% | 20,5% | 88,3% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 87 215,25 | 1,5% | 1,8% | -0,7% | 9,9% | 29,4% | 166,6% |
ATX | 3 915,33 | 2,0% | 5,7% | -8,9% | 6,9% | 10,6% | 91,2% |
PX | 2 047,58 | 1,1% | 3,7% | -1,1% | 16,3% | 31,5% | 148,2% |
WIG20 | 94 140,81 | 0,4% | 4,1% | -3,0% | 18,3% | 13,2% | 110,8% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 24 350 | 3,4% | 3,7% | -1,8% | 12,3% | 37,6% | 189,9% |
Mol | 2 836 | -1,4% | -2,9% | 1,8% | 3,9% | -7,0% | 39,7% |
Richter | 10 440 | 1,6% | 2,0% | 1,0% | 0,4% | 11,8% | 65,2% |
Magyar Telekom | 1 632 | 1,1% | 5,3% | -4,0% | 28,1% | 77,4% | 345,9% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 61,74 | -0,4% | 2,8% | -8,4% | -14,8% | -28,4% | 210,7% |
Brent | 64,71 | -1,2% | 2,1% | -8,8% | -13,4% | -27,7% | 132,6% |
Arany | 3 219,26 | 0,3% | 7,2% | 7,7% | 22,6% | 37,2% | 87,5% |
Ezüst | 32,23 | 0,8% | 7,3% | -4,1% | 8,6% | 12,6% | 109,1% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 408,8 | -0,4% | 0,4% | 2,4% | -0,6% | 3,7% | 16,4% |
USDHUF | 360,8757 | -0,1% | -3,3% | -1,7% | -9,2% | -2,8% | 12,0% |
GBPHUF | 478,5349 | 0,4% | 0,8% | 0,8% | -3,8% | 3,7% | 18,3% |
EURUSD | 1,1328 | -0,3% | 3,8% | 4,2% | 9,4% | 6,6% | 3,9% |
USDJPY | 143,2950 | 0,0% | -2,7% | -3,5% | -8,8% | -7,2% | 33,4% |
GBPUSD | 1,3246 | 0,4% | 3,8% | 2,6% | 5,8% | 6,4% | 6,0% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 83 686 | -1,1% | 9,8% | -0,3% | -11,3% | 31,9% | 1 164,3% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,34 | -0,8% | 1,5% | 0,6% | -5,1% | -6,0% | 577,0% |
10 éves német állampapírhozam | 2,51 | 0,9% | -3,1% | -11,8% | 6,1% | 3,9% | -639,6% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,15 | 0,1% | -92,8% | -0,3% | 8,0% | 1,7% | 178,2% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Amerikának lépnie kell egy fontos kérdésben, különben gyengülhet a dollár globális pozíciója
A New York-i Fed volt elnökének cikke.
Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
Új, erősebb fellépést kíván az új világrend.
Szép csendben ott vált kiemelkedő hatalommá a világ egyik legerősebb országa, ahol látszólag semmi keresnivalója nincs
Ehhez egyvalaki nagy segítsége kellett.
Kemény szavak Ursula von der Leyentől: nekimennek az óriáscégeknek
Trump bírálata ellenére.
Amit a unit linked biztosításokról tudnod kell(ett volna)
Hogy mennyire nem felesleges írni a pénzügyi termékekről újra és újra, az a múlt heti cikk hozzászólásaiból derül ki, akár itt, akár a Facebookon. Hiába volt róla már számtalanszor sz
Minél több bizonytalanságot okoz Trump, annál valószínűbb a recesszió
Zsiday Vikor volt a Partizán vendége, Trump vámpolitikáját vitatta meg Gulyás Márton műsorvezetővel. Az interjút megnézheted a YouTube-on, A HOLDBLOG-on egy szerkesztett változatát közöljük
Edison International - elemzés
A Top10-es listámat nézegetve találtam rá, nem volt benne az első 10-ben, de jók a számai. Aztán megnéztem pár negyedéves prezentációját, és eldöntöttem, hogy követni fogom.Cégismertető
Zsidayval vágjuk a rendet a káoszba
Zsiday Viktorral próbáltunk meg rendet teremteni Trump fejében. De sikerült? Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours podcastek megtalálhatók a Spotify, YouTube, A
Hogyan jutnak el a szélturbinák a tökéletes körforgásos gazdaságig?
A megújuló energiaforrások közül a szélenergia mutatja az egyik legdinamikusabb fejlődést, miközben a költséghatékonysága is évről-évre jelentősen javul. A tökéle
Hőre hangolva - milliárdos lehetőség a távfűtési rendszerek megújítására
Új lendületet kaphat a hazai távfűtés: 45 milliárd forintos kerettel jelent meg társadalmi egyeztetésen az a pályázati felhívás, amely a távhőszolgáltatók előtt nyit kaput az energiahaték
TAO és HIPA bevallás 2025: mire figyeljenek a cégek?
Közeleg a 2024-es adóévre vonatkozó (TAO) társasági adó- és (HIPA) helyi iparűzési adóbevallási és adófizetési határidő. Az éves adót bevalló társaságoknak az idei évben 2025. júniu
A környezeti zaj hatása a gyermekek olvasási képességére és viselkedésére Európában
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség elemzése szerint a közlekedési zaj rontja a gyerekek olvasási képességét és viselkedését.


- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
- Itt a halállista: ezeket a befektetéseket kerüld most
- Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
- Tökéletes vihar készül a tőzsdéken: akár 2008 óta nem látott zuhanás is jöhet
- Évszázados, régóta elfeledett fegyverhez nyúl Donald Trump: egy egész féltekéről söpörnék ki Kínát
Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!
Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Sokakat megrémisztett a Fed-elnök beszéde – Hova mehet most a pénz?
Estek a piacok a beszéd hatására.
Budakeszitől az USA-ig: a Mayer Szörp hihetetlen sztorija
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Tízmilliárdokba kerülhet a száj- és körömfájás, napról napra nő a veszteség
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.