Az úgynevezett fűtési idény mindig az év szeptember 15. napja és a következő év május 15. napja közötti időszak, a H tarifa szempontjából azonban a fűtési idény egy hónappal később kezdődik és egy hónappal korábban ér véget. A H tarifa ugyanis egy idényjellegű tarifatípus, ami október 15. és április 15. közötti időszakban vehető igénybe. Ennek lényege a környezetkímélő, megújuló energiaforrást használó fűtési technológiák támogatása – írja az economx.hu.
A H tarifa kifejezetten fűtési célra vehető igénybe, kizárólag olyan fűtési célú berendezés (hőszivattyú, légkondícionáló) üzemeltethető róla, amelynek SCOP értéke ((1 kW villamos teljesítménnyel hány kW hőteljesítményt tud előállítani a készülék) mérsékelt égövön a 3,4-et eléri. Emiatt nem alkalmazható villanykazánnal, elektromos fűtőpanellel (így például infrapanel vagy elektromos radiátor működtetésére sem), még akkor sem, ha azokat napelemes rendszerrel együtt üzemeltetik. Ez azért van, mert ezek a készülékek teljes mértékben villamos energiából állítják elő a hőenergiát, szemben a hőszivattyúval, amely részben a környezetből nyeri az energiát
A fűtési időszakon kívül a H tarifás mérőóra az A1 tarifára vonatkozó szabályok szerint működik, a két mérőórának köszönhetően azonban duplázódik a rezsicsökkentett mennyiség.
Jelenleg 36 forint az áram ára kilowattóránként annak, aki benne marad a rezsicsökkentett keretben. Amennyiben azonban átlépi a 210 kilowattórás havi limitet, akkor 70,1 forintos díjat kell már fizetnie. Ehhez képest a H tarifa jelenleg nagyjából 22-24 forint kilowattóránként, ami még az éjszakai áramnál is kedvezőbb díjszabást jelent. A H tarifával tehát az áram piaci árához képest nagyjából 70 százalékos spórolást lehetett elérni azoknak, akik élni tudtak a lehetőséggel.