Szijjártó Péter humanitárius együttműködést jelentett be Ciprussal
További Külföld cikkek
-
Hamarosan megkezdődik Harvey Weinstein szexuális erőszak perének újratárgyalása
- Három robbanás rázta meg Moszkva egyik bevásárlóközpontját
- A Gucci-ház örökösét meggyilkoló férfi saját fiát, majd magát próbálta megölni
- A Hamász propagandavideót tett közzé a magyar állampolgárságú túszról
- Újabb lehetséges pápajelöltek vannak, de Erdő Péter még az esélyesek között
Szijjártó Péter a sajtótájékoztatón élesen bírálta az Európai Unió bevándorláspolitikáját és párhuzamot vont a két ország helyzete közt. Úgy fogalmazott „Ciprus lakosságarányosan a legtöbb első menedékkérővel szembesül […] Mi itt több százezer illegális migránst tartóztattunk fel a déli határunkon, tehát mi egyetértünk abban, hogy Brüsszel nem hagyhatja magára a frontországokat, Brüsszel nem támogathatja a migrációt”.
A tárcavezető azt a véleményét is hangsúlyozta, hogy szerinte Brüsszel részéről
Nyilvánvalóan nonszensz, hogy azokat az országokat büntetik, amelyek egyébként Európát, az európai identitást és az európai biztonságot megvédik az illegális migráció feltartóztatásával.
A külgazdasági és külügyminiszter leszögezte, hogy Magyarország és Ciprus is kiáll a béke mellett, hazánk erősen támogatja Donald Trump amerikai elnök békeerőfeszítéseit, és úgy gondolja, hogy minden országnak ezt kellene tennie.
Mi elutasítjuk azokat az elvakult háborúpárti javaslatokat, amelyek folyamatosan fel-felbuzognak itt, Európában, és világossá tettük azt, hogy a jövőben sem küldünk egyetlenegy forintot sem, egyetlenegy fegyvert sem, és egyetlenegy katonát sem Ukrajnába. Ellenezzük az energiaszankciókat, minthogy azok emelnék az energiaárakat Magyarországon, s világossá tettük, hogy csak a magyar emberek hozhatnak döntést arról, hogy Ukrajna csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, vagy sem
– mondta Szijjártó.
Szijjártó ezután méltatta kormánya korábbi humanitárius kezdeményezéseit, amelyek nehéz helyzetben lévő keresztény közösségeknek nyújtottak segítséget.
Szíriában számos területen nyújtottunk humanitárius segítséget a keresztény közösségeknek, főleg a legutóbbi mészárlásokat követően. Segítünk a keresztényeknek a családi vállalkozások újraindításában, az oktatási rendszer újjáépítésében. És Libanonban is számos keresztény templom felújításához adunk pénzügyi hozzájárulást.
Szijjártó bejelentette, hogy a magyar kormány folytatni fogja ezeket a keresztények közösségeket védő, segítő erőfeszítéseket világszerte. A magyar külügyminiszter arra is kitért, hogy szerinte kevés ország mer Európában őszintén, nyíltan beszélni a keresztény közösségek támogatásának szükségességéről, de Ciprus ezek közé tartozik, ezért innentől kezdve egyesíteni fogják erőiket a támogatási programok területén – adta hírül az MTI.
A sajtótájékoztató végén a külügyminiszter az Európai Unió vezető politikusainak üzent. Szijjártó arra kérte őket, hogy „ne aláássák, hanem támogassák a békét”. Továbbá kiemelte, hogy „mi, akik itt élünk Ukrajna szomszédságában, és immár több mint három éve szembesülünk a háború drámai következményeivel, mi igazán azt szeretnénk, ha a béke visszatérne”.