
Sikítva menekült ki az egyiptomi piramisból három férfi, ott töltötték az éjszakát, elképesztő dolgot láttak
Olvass tovább...
A piramisokkal kapcsolatban számtalan elképesztő történet terjedt el, ez közülük az egyik.
Az egyiptomi nagy piramisokkal kapcsolatban folyamatosan mennek a kutatások, a mélyben is fedeznek fel még most is dolgokat. Az egyik leginkább izgalmas téma, amely az elmúlt hetekben lázban tartotta a világot, azaz, hogy néhány tudós arra jutott, hogy valamiféle óriási ősi struktúra lehet a piramisok alatt, sokan ezt már úgy prezentálták, mintha egy hatalmas város lenne Egyiptomban a piramisok alatt.
Egyelőre nincs konszenzus a tudósok körében, egyiptomi régészek szerint a SAR nevű technológia azonban nem képes ilyen mélységben érzékelni struktúrákat. A SAR (Synthetic Aperture Radar) technológia amúgy egy fejlett radaralapú képalkotó eljárás, amelyet az utóbbi években egyre gyakrabban alkalmaznak az egyiptomi régészetben, különösen a gízai piramisok és más ősi helyszínek feltérképezésére.
A SAR egy aktív radarérzékelési módszer, amely mikrohullámú jeleket bocsát ki, majd a visszaverődő hullámokat érzékeli.
Olvass tovább...
Ám Rudolf Gantenbrink német mérnök és robotikai szakember még korábban járt a piramisokban, a szakember pedig robotot készített, amellyel egy olyan lyukban tett felfedezést, amelyet korábban még nem vizsgáltak át. Különösen a Királynő kamrájában található rejtélyes aknákban tett hatalmas felfedezést.
Felfedezései, köztük a híres "Gantenbrink ajtó" (egy mészkőtömb két réz fogantyúval), nagy figyelmet keltettek. Később azonban ő maga nem tért vissza a helyszínre, több videóban azt is említik, hogy kitiltották a helyszínről, ezt több forrási is cáfolja, ám az biztos, hogy mások folytatták a kutatásait a nagy felfedezése után.
Ez a felfedezés teljesen megdöbbentette Rudolphot és csapatát, mert fémet soha korábban nem találtak a Nagy Piramis belsejében.
A későbbi vizsgálatokat más csapatok, például a National Geographic és a Djedi Project végezték.
Gantenbrink kritikusan szemléli a piramisok építéséről szóló hagyományos elméleteket, úgy véli, hogy az eddigi kutatások nem adtak magyarázatot a piramisok építésének módjára és céljára. A tudós szerint a piramisokban található szerkezeti elemek, például az aknák, sokkal összetettebb célt szolgálhattak, mint amit a hagyományos elméletek feltételeznek. Ám ezek a célok egyelőre ismeretlenek előttünk szerinte, és további fontos vizsgálatot igényelnének.
(Forrás: Wikipedia)