Az Erzsébet hídon a Budáról Pestre tartó irányban megindult a forgalom - közölte este 7 órakor a BRFK.
Pestről Budára a közösségi közlekedés egy sávon haladhat.
Az Infostart tudósítója szerint a Sandor-palota előtti Szent György tér majdnem megtelt este negyed 8-ra. A Palota út tetején szórványos rendőri és forgalomirányítási készültség volt látható.
A téren 3-4 ezer ember gyűlt össze, annyian lehettek, mint a múlt héten az Erzsébet hídon.
A Sándor-palotánál először Hadházy Ákos beszélt a budai Várban folyó, általa kritizált átalakításáról.
Tudósítónk a tüntetőknél uniós- és magyar zászlókat látott, de megjelentek Pride-lobogók is.
Amikor az eső fél 8 tájban eleredt, többen elhagyták a teret, ahol Jakab Péter, a Nép Pártján elnöke is megjelent.
Hadházy Ákos: sokkal rosszabb szabadság nélkül élni
Szabadság nélkül lehet élni, de sokkal rosszabb szabadság nélkül élni - fogalmazott Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő kedden Budapesten, az Erzsébet hídon a gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonásáért tartott tüntetésen.
A politikus szavai szerint az Erzsébet híd a második Szabadság híd, az Erzsébet híd azokat az embereket jelenti, akik tudják, hogy a szabadság nem egy frázis, nem egy lózung, tudják, hogy a szabadságért tenni kell és tenni érdemes - olvasható az MTI tudósításában.
A tiltakozásoknak addig kellene tartaniuk, amíg a kormány vissza nem vonja azt a törvényt, amelyik lehetővé teszi a kínai típusú arcfelismerő rendszerek használatát "ellenzéki honfitársaink megfigyelésére", és a gyakorlatban addig tartanak, amíg vannak olyan emberek, akik nem hagyják abba, amíg a követelés meg nem valósul.
Pankotai Lili aktivista a Várban folytatódó nagygyűlésen azt hangoztatta, hogy ők azok a diákok, fiatalok, akik ki fogják nőni és le is fogják váltani a rendszert, "mert ez az ország nem azoké, akik 30 éve foggal-körömmel kapaszkodnak a hatalomba, hanem azoké, akik most jönnek, akik hisznek a szabadságban, a részvételben, a hangban, akik nem félnek kimondani, elég!".
Békés Gáspár, a Fenntartható Demokráciáért Egyesület elnöke, civil aktivista annak a véleményének adott hangot: "Orbánék célja pont az, hogy egy tudományos, racionális, egyetemes emberi jogokat tiszteletben tartó síkról elmozduljunk egy teokratikus, autoriter berendezkedés felé". Ezért arra szólított fel, álljanak ki minden szekuláris gondolkodóval együtt az alapvető jogokért, a toleranciáért, a befogadásért, a színesebb, demokratikusabb jövőért.
Szepesházi Péter ügyvéd arról szólt, hogy 2010 előtt "elhanyagoltuk - össztársadalmi szinten - az egyenlőséget és a testvériséget és ezért nagyon nehezen vettük észre, és túl könnyen megfosztottak bennünket a szabadságunktól". Megjegyezte, a "technofasizmus" az internetadóra irányuló törvénytervezettel kezdődött, s ha azt meg tudták akadályozni, akkor a technofasizmus kifejlettebb, modernebb eszközeivel is elbírnak.
Rainer-Micsinyei Nóra színész azt mondta: a gyülekezési jog mindannyiunk alapjoga és nem lehet hagyni, hogy ezt elvegyék. A szolidaritás teszi nemzetté a nemzetet, és a szolidaritás nem a gyülekezési jog korlátozásánál és nem is a Pride betiltásánál kezdődik, hanem a hétköznapokban. Arra szólította fel a tüntetőket, hogy állnak ki magukért és egymásért.
Iványi Gábor videóüzenetet intézett a részvevőkhöz. A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség vezetője azt mondta, hogy ma "Brüsszel ellenség, ismét orosz csatlósok vagyunk, békeharc zajlik, megint van békepapság, talán békekölcsön". "De nincs igazság nélkül béke, nincs szabadság nélkül béke", "ezért a legkevesebb, amit tehetünk", hogy "nem folytatunk kampányt" az élet-halál harcát vívó Ukrajna ellen.



A vári eseményeket hajnali 5-ig jelentették be, de a beszédek java részének végén, este fél 9-kor lassan oszlani kezdett a sokaság.
A demonstrálóknak lehetőségük volt a helyszínen papírrepülőt hajtogatni egy sokszorosított törvényszövegből, buzdításra a szemerkélő esőben pedig meg is dobták azokkal a Sándor-palotát.
A tüntetők egy része negyed 10-kor csoportosan elhagyta a helyszínt, jól láthatóan egy irányba haladva. A Dísz téren ütköztek a Hír TV-nek interjút adó Szabó Bálint egykori önkormányzati képviselőbe, aki riporteri kérdésre bemondta egy megafonba, hogy nem is élesztették újra, amikor a Dunából a rendőrök kihalászták, "hazudik a rendőrség", mondta. Mivel a rendőrség lezárta a Lánchíd felé levezető utat, a tüntetők - azok egy 2-3 száz fős csoportja visszatért a Szent György térre, fél 10 volt ekkor.
A tüntetőket este az eseményt szervező Hadházy Ákos független parlamenti képviselő arra kérte, hogy ezúttal ne menjenek hidat foglalni.