A nyers méz jótékony hatásai rendkívül sokrétűek.
A nyers méz egészen más, mind a feldolgozott megfelelője, egy üvegnyi rengeteg egészségügyi előnyt is magában rejt. Összeállításunkból most megtudhatod, miért érdemes beiktatnod a nyers mézet az étrendedbe, de akár külsőleg alkalmazva is nagyszerűen hasznosíthatod.
A dietetikusok szerint a nyers méz nemcsak jóízű, de kimondottan jót is tesz a szervezetnek. A nyers méz antibakteriális hatásokkal bír, ami azt is jelenti, hogy külsőleg alkalmazva hatékonyan kezeli a sebeket. Akár hiszed, akár nem, de a nyers méz olyan enzimeket tartalmaz, amely a glükóz (cukor) lebontásával természetes hidrogén-peroxidot termel, ami köztudottan remek sebkezelő.
Emellett a nyers méz több mint 30 különböző polifenolt, 22 aminosavat, valamint sokféle vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, így belsőleg használva segíthet a szervezetnek abban, hogy felvegye a küzdelmet a szabad gyökökkel szemben.
A nyers mézről kimutatták, hogy nagyszerűen küzd a gyulladások ellen, valamint javíthatja a májműködést, és megelőzheti a szívbetegségeket és a szélütést. Ez a hatás a méz virágpor tartalmának köszönhető, oka pedig, hogy a pollen enzimeket, vitaminokat és zsírsavakat is tartalmaz, amelyek módosíthatják az immunválaszt.
A nyers méz a torkot is nyugtatja, ugyanis egyfajta védőréteget biztosít, így csökkentheti az irritációt. A méz egyébként a nyártermelést is serkenti, ami szintén enyhíti a torokfájást. Természetes antibakteriális tulajdonságainak hála segít a fertőzések leküzdésében is, a benne található antioxidásnok pedig támogatják a gyógyulást.
Szintén külsőleg alkalmazva a méz a bőrt is táplálja. Antioxidáns és enzim tartalmának köszönhetően javítja a sérült bőrt, azáltal, hogy elősegíti a sejtek regenerálódását, valamint javítja az arcszínt. Antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatása révén pedig segíthet csökkenti a bőrpírt, nyugtatja az irritált bőrt. Méz hozzáadásával többféle házi arcmaszkot is készíthetsz, ez az avokádós-mézes például nagyon népszerű. A receptet IDE kattintva találod.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!