Az énekesnő és kedvese rengeteg bántó visszajelzést kapott mostanában. Muri Enikő és Tóth Szabi egy zeneszámmal szálltak szembe a komment cunamival.
A két sztár nevével fémjelzett Sugarloaf zenekar április 7-én új albummal jelentkezett Lazarus címmel. A lemez nyitószáma a KEDVES KOMMENTELŐ címet viseli, és voltaképpen arról a társadalmi jelenségről szól, amivel nap mint nap találkozunk a közösségi médiában. Muri Enikő párja és egyben szerzőtársa, Tóth Szabi most lapunknak mesélt arról, hogy miért gondolták úgy, hogy megírják ezt a dalt, és mit lehet tenni a negatív kommentelőkkel.
„Az utóbbi időben nagyon sok rosszindulatú visszajelzést kaptunk a közösségi média felületeken. Olyannyira, hogy megfogalmazódott bennünk egy olyan számnak a gondolata, ami egyfajta válaszként szolgál erre a társadalmi jelenségre. Elegánsabb az, hogyha mi erről írunk egy dalt és a művészetünkön keresztül válaszolunk, minthogy belemegyünk a kommentszekcióban egy adok-kapok vitába” – nyilatkozta a Borsnak Tóth Szabi, aki nem nagyon érti, hogy ez a jelenség miért létezik, ugyanis szerinte, ha valaki frusztrált, akkor például menjen el sportolni vagy meditáljon, de ne másokon vezesse le a saját feszültségét és csalódottságát a virtuális térben.
A Sugarloaf zenésze szerint legkevésbé a művészetük miatt kapnak negatív kritikákat, hanem leginkább a kiállásuk és egy posztolt fotó miatt szállnak beléjük az internetezők. A zenész azt tapasztalja, hogy szinte bármi kiválthat az emberekből olyan feszültséget és negatív gondolatokat, ami miatt klaviatúrát ragadnak. Muri Enikő és kedvese pár hónapja posztolt egy közös képet a miniszterelnökkel, ami miatt nagyon sokan beléjük álltak. Szabi elárulta, hogy nagyon sok olyan kommentet kaptak, amit ijesztőnek találtak.
Rengeteg olyan visszajelzés volt, ami nem egy poszt alatti hozzászólásban érkezett, hanem privát üzenetben kaptuk meg ezeket. A telefonszámainkat is kiderítették és arra írtak vagy felhívtak, de különféle e-mail-címeinkre szintén érkeztek rosszindulatú üzenetek. Az elején nem foglalkoztam ezekkel annyira, de aztán elértünk egy olyan pontra, ahol már mást nem tudsz tenni, minthogy jogi lépéseket kezdeményezel, mert kaptunk halálos fenyegetéseket is
– mesélt a negatív élményekről Tóth Szabi, aki szerint ennek a káros társadalmi jelenségnek a megszüntetésében az segíthet, ha beszélünk erről a problémáról. Muri Enikő párja azonban nem most figyelt fel erre a helyzetre, szerinte ez már nem egy annyira új keletű dolog.
Én a Covid-időszak alatt figyeltem meg azt, hogy elterjedt az interneten egy mindenkit hibáztató attitűd a kommentelők részéről, hogy a saját frusztrációjukat kiélték például az ismertebb embereken. Már akkor is felvont szemöldökkel néztük ezt a viselkedést, mert szerintünk ez nem egy jó hozzáállás a világ működését tekintve. Szerintem sokkal pozitívabban és elfogadóbban kellene hozzáállni a dolgokhoz, és érző emberként nézni a közszereplőkre, még akkor is ha másképpen látják a világot, mint a kommentelők
– zárta a beszélgetést Tóth Szabi, aki szerint egy közszereplőnek nem kötelező elviselni azt, ha a rosszindulatú hozzászólók kereszttüzébe kerül.