Ezt eddig rengetegen nem merték a szelektív kukába dobni, de a MOHU zöld utat adott neki

Nagyon helyes, hogy szelektíven gyűjti a többség a szemetet, azonban ennél is vannak szabályok. Eddig azt hittük, ezt a dobozt nem szabad beledobni, de a MOHU szerint ez tévhit.
Ettől még mindig van hulladék, amit nem kellene a szelektívbe dobni
A környezetvédelem egyik alappillére a hulladék megfelelő kezelése, amelyben kiemelt szerepet játszik a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás. Napjainkban egyre nagyobb kihívást jelent a növekvő szemétmennyiség kezelése, ezért elengedhetetlen, hogy tudatosan gyűjtsük és válogassuk a hulladékokat.
A műanyag palackok, üvegek, és dobozok kérdése megoldódni látszik, mivel ezek betétdíjas termékek lettek. A magyarok egyre jobban kezdenek rákapni a visszaváltásra, mivel nem akarnak csak úgy 50 forintot, vagy még annál is többet kidobni a kukába flakononként.
Az óceánokban óriási szemétszigetek alakultak ki, amelyek nagyrészt műanyagból állnak. Egy műanyag palack akár 450 év alatt bomlik le teljesen, ezért kiemelten fontos a megfelelő újrahasznosítása. A tudatos hulladékkezelés tehát nemcsak a környezet védelmét szolgálja, hanem hosszú távon a fenntarthatóbb életmód kialakításához is hozzájárul.
Ehhez persze nem csak a visszaváltható dolgokat kellene szelektíven gyűjteni, hanem mindent. Akad egy dolog, amit sokan nem mertek eddig beletenni a szelektív kukába, de a MOHU zöld utat adott neki. Miről van szó pontosan, azt a galériánkban megmutatjuk!