Katy Perry öt másik nővel egyetemben az űrbe készül Jeff Bezos űrturisztikai rakétájával – adta hírül a BBC.

A világhírű popsztár többek közt a techmilliárdos menyasszonyával, Lauren Sánchezzel pattan fel a Blue Origin-féle űrrakétára, de a CBS műsorvezetője, Gayle King szintén velük tart. A fedélzeten van Aisha Bowe, a NASA egykori rakétatudósa, Amanda Nguyen polgárjogi aktivista és Kerianne Flynn filmproducer is.

A tervek szerint a New Shepard rakétának fel kell szállnia nyugat-texasi kilövőhelyéről, és az indítóablak helyi idő szerint 8 óra 30-kor nyílik majd meg.

A világűrbe szóló repülés körülbelül 11 percig tart, és a legénységet több mint 100 km-re viszi fel a Föld fölé, átlépve az űr nemzetközileg elismert határát, és néhány pillanatig súlytalanságot is adva az űrutazóknak.

Az űrszonda teljesen autonóm működésű, nem igényel pilótákat, és az űrturisták nem fogják manuálisan működtetni a járművet. A kapszula ejtőernyővel megtámogatott lágy leszállással tér vissza a Földre, míg a hordozórakéta körülbelül két mérföldre landol a kilövési helytől.

Ha azt mondtátok volna, hogy az első, kizárólag nőkből álló legénység tagja leszek az űrben, akkor hittem volna nektek  

– jelezte Perry a közösségi oldalán, hozzáfűzve, gyerekként semmi sem szabott határt a képzeletének, és soha nem hagyta abba a világot reményteli csodával szemlélni.

A Blue Origin szerint az utolsó, kizárólag nőket felvonultató űrrepülés több mint 60 éve történt, amikor Valentyina Tyereskova szovjet űrhajós volt az első nő, aki egyéni küldetésben utazott a világűrbe a Vosztok 6 űrhajó fedélzetén.

A Bezos által alapított privát űrvállalat nem tette közzé a teljes jegyárakat,

mindenesetre 150 ezer dollár (mai árfolyamon körülbelül 54 millió forint) letét volt szükséges a helyfoglaláshoz.

A Blue Origin ezzel is hangsúlyozza az űrélmény exkluzivitását. 

Magyar űrutazás a jövőbe: forradalmian új dolog születésének lehettünk tanúi

A szervező Magyar Innovációs Szövetség mellett három minisztérium is képviseltette magát az Űr-, Védelmi- és Légiinnovációs Munkacsoportot életre hívó eseményen. Fény derült arra, milyen ívet ír majd le a hazai űrstratégia 2030-ra, valamint az is, hogy a világűrt ostromló terveknek milyen anyagi vonzatai lehetnek. Részletek.