nlc.hu
Életmód
Új trend: inkább szállodában él sok fiatal, mint bérelt lakásban

Új trend: inkább szállodában él sok fiatal, mint bérelt lakásban

Állítják, így sokkal olcsóbb és kényelmesebb az életük.
hotel, fotó: Getty Images

Kínában immár egyre több fiatal választja a szállodát állandó lakhatási megoldásként, mivel ez szerintük költséghatékonyabb és kényelmesebb, mint lakást bérelni vagy vásárolni.

Korábban már beszámoltunk egy nyolcfős kínai családról, aki egy luxusszállodában élnek Nanyangban azért, hogy így spóroljanak. Történetük akkor nagy visszhangot váltott ki, pedig nem egyedi eset. Valójában országszerte egyre többen választják lakhatási megoldásként a hoteleket, mivel ez nemcsak olcsóbb, mint lakást bérelni vagy vásárolni, hanem elkerülhető vele a bérbeadókkal való kapcsolattartás, kétes szerződések aláírása, valamint a közüzemi díjak fizetése vagy bármilyen takarítás. A legnagyobb hátrányok közé tartozik, hogy nem lehet átrendezni vagy főzni, de sok kínai fiatal számára ezek nem jelentős akadályok.

Szociális szorongással küzdök, így a bérbeadókkal való kapcsolattartás a legrosszabb. Az egy rémálom. Így költséghatékonyabb! Nincs letét, nincs közvetítői díj, és a közüzemi díjak is benne vannak. Nem kell takarítanom, a légkondicionáló éjjel-nappal működik, és közvetlenül a közelben vannak boltok, éttermek és egy metróállomás is” – indokolta a 24 éves sportoló, Hu Weiwei.

Miután kiszámolta a költségeket, Hu rájött, hogy egy bérelt lakás Tiencsinben körülbelül 1000 jüanba (átszámítva mintegy 49 ezer forintba) kerül havonta, míg egy saját lakás 2000–3000 jüanba (98 ezer-148 ezer forintba). Egy hosszú távú tartózkodás egy szállodában viszont csak 2500 jüanba (123 ezer forintba) kerülne havonta, és figyelembe véve a hatalmas előnyöket és a kisebb hátrányokat, a döntés könnyű volt. Már többször élt hosszú ideig szállodákban Sanghajban és Szucsouban, és most a szülővárosában, az északkeleti Csilin tartományban él egy hotelben. Nem látja, hogy a közeljövőben feladná a szállodai életet.

Mások, mint például a 22 éves egyetemista, Tang Miaomiao, értékelik a szállodai személyzet vendégszeretetét és a rövid távú tartózkodás előnyeit. „A hagyományos bérléseknél egy teljes havi bérleti díjat kell kifizetbi. Ez nem éri meg rövid tartózkodásokra” – magyarázta.

A trend látszólag a világjárvány idején kezdődött, amikor sok szálloda módosította üzleti modelljét, hogy hosszú távú vendégeket szolgáljon ki egy olyan időszakban, amikor a turizmus és az üzleti utazások mélyponton voltak.

A kijárási tilalmak idején a szállodák hihetetlenül megfizethetővé váltak, gyakran olcsóbbak voltak, mint a hagyományos lakások. A szállodák számára üzemeltetési szempontból az állandó vendégek ideálisak. Kevésbé igényesek a szobák karbantartásával kapcsolatban.

Még egy olyan luxusszállodában, mint például a Marriott Sanghajban való tartózkodás is, amely 10 ezer jüanba (493 ezer forintba) kerül, első pillantásra drágábbnak tűnik, mint a lakásbérlés, de ha figyelembe vesszük a parkolást, a közüzemi díjakat és a kényelmi szolgáltatásokat, akkor versenyképes az ár. Nem is beszélve arról, hogy Marriott-tagként olyan előnyöket kap az ember, mint a 24 órás edzőtermi hozzáférés és a lélegzetelállító kilátás.

(via)

Kiemelt fotó: illusztráció, Getty Images

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top