Hol a pénz, Klaudia? – már afrikai táncosok is ezt kérdezik Kecskemét polgármesterétől
További Belföld cikkek
-
Nagy sebességgel csapódott a szalagkorlátnak egy kocsi az M3-as autópályán
- Húsvágó késsel támadt rá feleségére egy hajmáskéri férfi
- Felmérték a katolikus egyház megítélését a magyarok körében, itt az eredmény
- Takács Péter: Sosem mondtam, hogy minden rendben az egészségügyben
- Kizuhant egy ember a Dél-pesti Centrumkórház kilencedik emeletéről
A Szövetség a Hírös Városért Egyesület a közösségi oldalán osztott meg egy humoros videót, mely a kecskeméti polgármestert, Szemereyné Pataki Klaudiát kéri számon, mert a Neumann János Egyetem is érintett a MNB-botrányban.
A videóban afrikai táncosok csókolgatják a városvezetőt ábrázoló képet, majd a mesterséges intelligencia segítségével felteszik a kérdést, hogy hol a pénz, Klaudia, végül táncolni kezdenek. A poszt végén az egyesület megjegyzi, hogy „ne kelljen már megvárni, míg az eszkimók is ezt skandálják az Északi-sarkon!”
Korábban beszámoltunk róla, hogy Kecskemét polgármestere a Facebook-oldalán írta le véleményét a Neumann János Egyetemet ért vitákról. Úgy fogalmazott, hogy „a baloldal egyenesen nekitámadt az egyetemnek, veszélyeztetve ezzel az ott tanuló hallgatók jövőjét és az ott dolgozók megélhetését”.
A városvezető kiemelte, hogy szerinte a helyi baloldal mindent megtesz annak érdekében, hogy a békés kecskeméti hétköznapokat káosz és gyűlölködés váltsa fel. Hangsúlyozta, hogy Magyar Péter megsértette a kecskemétieket, és nyílt megvetéssel beszélt a vidékről, ebben pedig a helyi baloldal aktívan segítette, amely egyetlen téglát sem tett hozzá a város építéséhez.
Szemereyné Pataki Klaudia szerint aki az egyetemet támadja, az Kecskemétet támadja, ezért a felsőoktatási intézmény megvédése fontos a város számára, mert anélkül nincs szebb jövő. Majd ismét felszólította a baloldali képviselőket, hogy ne támadják saját településüket, és ne szolgálják ki Magyar Pétert.
A korábban kirobbant, Magyar Nemzeti Bankot érintő botrányban a Neumann János Egyetem is érintett, ami miatt az Index megkereste Matolcsy Györgyöt. A volt jegybankelnök elmondta, hogy az MNB még 2014-ben döntött úgy, hogy kiemelt feladatának tekinti a hazai pénzügyi kultúra fejlesztését, az ezt megalapozó közgazdasági, társadalmi gondolkodás előmozdítását, továbbá az ehhez kapcsolódó intézményrendszer és infrastruktúra javítását. Hozzátette, ennek keretében a jegybank több tucat egyetemmel lépett partnerségre több száz oktatási és kutatási programon keresztül, és több ezer diákot támogatott.
Elmondása szerint az MNB ezen a programon keresztül, valamint az alapítványok is több milliárd forintnak megfelelő összeggel járultak hozzá a Neumann János Egyetem fejlesztéséhez is, így az oktatási intézmény és az alapítvány között évtizedes kapcsolat van.