Oroszország londoni nagykövete vasárnapi nyilatkozatában nem cáfolta azt a brit hírszerzési értesülést, hogy az orosz haditengerészet érzékelőket helyezett el Nagy-Britannia partjainál a brit tengeralattjárók mozgásának figyelésére – számol be az MTI.
Andrej Kelin nagykövet nyilatkozatának előzményeként a The Sunday Times című vasárnapi brit konzervatív lapnak brit hírszerzési források elmondták, hogy
a brit haditengerészet orosz érzékelőberendezéseket fedezett fel a Nagy-Britanniát övező tengerekben.
A lapnak nyilatkozó illetékesek szerint több ilyen eszközt a tenger a partokra sodort, más érzékelőket a brit királyi haditengerészet talált meg a felszín alatt.
A Vlagyimir Putyin elnökölte ország londoni nagykövete, akivel a BBC televízió vasárnapi politikai hírmagazinja készített interjút,
nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy cáfolja-e azokat a hírszerzési értesüléseket, amelyek szerint orosz hajók brit tengeralattjárók figyelésére és tengeralatti infrastrukturális eszközök azonosítására szolgáló érzékelőket helyeztek el a brit partok mentén.
Andrej Kelin a műsorban úgy fogalmazott: a kérdés inkább az, hogy Oroszország érdekelt-e „a nagyon régi, elavult nukleáris töltetekkel felszerelt brit tengeralattjárók nyomon követésében”.
Kelin hozzátette: általánosságban is rendkívüli mértékben eltúlzottak azok az állítok, amelyek szerint Oroszország fenyegetést jelent Nagy-Britanniára.
Ez a fenyegetés kitaláció, Oroszország semmiféle módon nem fenyegeti Nagy-Britanniát
– mondta kitérően a londoni orosz nagykövet a vasárnapi BBC-interjúban.
A londoni védelmi minisztérium az elmúlt hónapokban többször is jelezte, hogy a brit haditengerészet orosz hadihajókat követ a Nagy-Britannia körüli vizeken.
Ezek egyike volt a Jantar, amely a tárca szerint hírszerzési adatok gyűjtésével és Nagy-Britannia kritikus fontosságú tengeralatti infrastruktúrahálózatának feltérképezésével foglalkozik.
A Jantar a minisztérium szerint november óta kétszer is feltűnt a brit partok közelében.
A brit nukleáris ütőerőt négy tengeralattjáró hordozza, és ezek közül legalább egy mindig járőrözik a világóceán mélyén, de a brit kormány soha nem fedi fel, hogy éppen melyik merre jár.
A Vanguard osztályú tengeralattjárók egyenként 16 Trident rakétát hordozhatnak; ezek mindegyike nyolc nukleáris robbanófejjel szerelhető fel.
A brit kormány a flotta teljes lecserélését tervezi. A négy új, Dreadnought osztályú tengeralattjáró a 2030-as években áll szolgálatba.
Döbbenetes nyomon a német titkosszolgálat: oroszok állnak az iszlamista terrortámadások mögött?
Putyin hadviselése a nyugati világ ellen már javában zajlik, csak nem a harctéren: erős a német biztonsági hatóságok gyanúja, hogy a Scholz-kormány leváltása előtti időkben történt terrortámadások sorozata mögött a Kreml titkos akcióterve állhatott. Bővebben.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Halálos áldozatok tömkelegére kell számítani Európában a közeli jövőben

Itt az olcsó B kategóriás jogosítvány, de sokan csak féljogsinak tartják

Most jól figyeljen: lehet, hogy már ön is nyugdíjba mehetne

Egy méltatlanul lesajnált magyar nagyváros lenyűgözte a külföldi utazásszervezőket

Súlyos betegség sújtja a gyerekeket a Dunántúlon, a szülők sincsenek biztonságban

Multicéggé nőtte ki magát egy magyar vállalkozás, az étrendkiegészítő serkentette étvágyát

Németország hamarosan háborúban állhat Oroszországgal, a történelem dadogni kezdett

Súlyos mellékhatást okozhat a Covid, ez az egész életét tönkreteheti

Egy sosem látott százmillió forintos lombkoronasétány misztikus történetét meséljük el
