A százötven éves Budapesti Ügyvédi Kamarát ünnepli a BÜK és az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum közös, Ügyfelem érdekében című időszaki tárlata, amelynek tíz „szigete” a Magyar Nemzeti Múzeum Állandó Történeti Kiállításának termeiben kapott helyet, és időrendben, a magyar történelem emlékezetes jogesetein keresztül ismerteti meg a látogatókat a magyar ügyvédség történetével.
A teremsoron végigsétálva a látogatók találkoznak a szegedi boszorkányperrel, megcsodálhatják a Lánchíd avatásának monumentális festményét, megismerkedhetnek az ügyvédként is jeleskedő márciusi ifjakkal, majd a kiegyezést követő időből a korszak „sztárügyvédjének”, Eötvös Károlynak két kiemelkedő büntetőügyébe is betekintést nyerhetnek.
A két világháború közötti időszakból a botrányos frankhamisítási perrel és a biatorbágyi viaduktot felrobbantó Matuska Szilveszter perével találkozhatnak az érdeklődők, de a későbbi korszakokat is hasonlóan izgalmas büntetőeljárások jellemzik.
A kiállításban a BÜK emlékanyaga mellett a Magyar Nemzeti Múzeum, az MNMKK Semmelweis Orvostörténeti Múzeum és a Rendőrmúzeum gyűjteményének legszebb darabjai is megtekinthetőek.
A tárlatvezetéseken a látogatók a Magyar Ügyvédi Kamara (MÜK) és a Budapesti Ügyvédi Kamara (BÜK) tagjainak vezetésein keresztül nyerhetnek betekintést a bemutatott bűnesetekbe, április 12-én dr. Fügedi Szilvia, a Budapesti Ügyvédi Kamara (BÜK) elnökhelyettese szakértő kalauzolásával tehetnek izgalmas időutazást a kiállításon.