A Vezetőképző Akadémia a Mathias Corvinus Collegium egyik posztgraduális diploma utáni képzése. Egy intenzív, egy éven át tartó, teljes idős program, aminek a célja, hogy a jövőben vezetői feladatokat ellátni szándékozó fiataloknak egy felkészítést adjon – ismertette az InfoRádióban Túri Péter, hozzátéve, hogy a hangsúly az alapozáson van.
Hagyományosan a vezetőképzés logikája úgy épül fel, hogy már meglévő munkatapasztalatokat finomítanak, tehát olyan emberek képzik magukat, akim ár egy ideje a munkaerőpiacon vannak, és adott esetben vezetőként is dolgoztak. Az MCC kurzusa ezzel ellenben a pályakezdőkre helyezi a hangsúlyt, a vezetés úgymond tanulható fundamentumait átadva, hogy később a gyakorlati tapasztalat – ami nyilván elengedhetetlen – olyan stabil alapra épüljön, amitől jobbak, eredményesebbek, sikeresebbek tudnak lenni – fejtette ki a programigazgató.
A program teljesen gyakorlatközpontú,
vagyis azoknak a képzési elemeknek a száma a legkevesebb, amik hagyományosan tanteremben zajlanak – tette hozzá az InfoRádió érdeklődésére. Példaként említette, hogy az egyik legkedveltebb programelem az úgynevezett szervezeti projektek, amelyek során a hallgatók nagyvállalatoknál, forprofit vagy nonprofit szervezeteknél eltöltenek egy teljes hetet. Ezt megelőzően a pályakezdő fiatalok fölkészülnek az adott vállalatból, szervezetből, illetve egy adott – a fogadó szervvel egyeztetett – üzleti problémából, amely kapcsán egy hétig tájékozódnak, kutakodnak, majd egy tanácsadói jelentésbe összefoglalják a meglátásaikat, és utána mentorok segítségével ezt finomítva a vállalatok felsővezetőinek bemutatják.
A Vezetőképző Akadémia keretében már csaknem száz ilyen projektet teljesítettek az elmúlt években, és ennek során a hallgatók egységesen azt jelzik vissza, hogy elképesztően sokat tanulnak, való életből vett példákon keresztül képezhetik magukat, és a fogadó vállalatok is nagyon elégedettek szoktak lenni, nem egy esetben állásajánlattal zárul a beszélgetés – mondta el Turi Péter.
A diákok nemzetközi kitekintésben is részesülnek:
egyrészt a kurzusok során a meghívott oktatók is jellemzően külföldi akadémikusok, professzorok, de talán a leghasznosabb tapasztalás e tekintetben a tanulmányutak; több mint 50 napot töltenek a hallgatók külföldön. Ezek egy része a Kárpát-medencére irányul, de vannak hosszabb tengerentúli utak is, amelyek távolabbi, a hallgatók számára talán kevésbé ismert kontinensekre irányulnak, úgy mint az Egyesült Államok, Kína, Szingapúr vagy Afrika. A tanulmányutak keretében a diákok szoros szakmai programokban vesznek részt helyi szervezetekkel, think tankkel, döntéshozókkal, közéleti szereplőkkel, polgármesterekkel ismerkednek. A lényege az, hogy minél több mindent lássanak a világból, és minél több tapasztalatot tudjanak szerezni – emelte ki a program igazgatója.
Az MCC Vezetőképző Akadémiára április 30-ig lehet jelentkezni, a két alapfelvétel egy diploma megléte és angol nyelvtudás. Ezen kívül egyfajta komoly elkötelezettség és szándék szükséges, hogy valaki ezt az egy évet aktívan végigcsinálja. Túri Péter szavai alapján ez nem könnyű, hiszen egy intenzív, teljes idős programról van szó, ami azt jelenti, hogy sok a feladat, sok minden zajlik párhuzamosan, de később a vezetés is ilyen lesz. Szóval komoly ambíció és akarat szükséges ahhoz, hogy valaki végigcsinálja, de cserébe a kapcsolatépítés, látásmód és a személyes egyéni fejlődés tekintetében páratlan figyelmet és törődést kapnak a hallgatók; valószínűleg később soha nem fog ennyi szakember rájuk figyelni fókuszálni, mint ebben az egy évben – tette hozzá.