eur:
404.24
usd:
354.34
bux:
92985.05
2025. április 28. hétfő Valéria
Nyitókép: Unsplash

Ezért mondhatott le az Egyesült Államok ukrajnai nagykövete

Vannak, akik úgy vélik, hogy a diplomatát felőrölte a két ország vezetői közötti feszültség.

A Trump-kormányzattal való egyre növekvő politikai nézeteltérések miatt mond le posztjáról az Egyesült Államok kijevi nagykövete, Bridget Brink - írja a Financial Times híradása nyomán a Portfolio. A karrierdiplomata Bridget Brinket még első elnöki ciklusa alatt nevezte ki pozsonyi nagykövetté Donald Trump, majd Joe Biden alatt lett kijevi nagykövet.

A lemondás okát ismerő belső források arról tájékoztatták a lapot, hogy

a nagykövet egyre nagyobb nyomásnak volt kitéve a Trump-kormányzat egyes vezető személyei által, akik megkérdőjelezték, hogy hajlandó-e követni új Ukrajna-politikájukat.

A lap által végzett vizsgálat szerint Bridget Brink X-posztjainak hangvétele jelentősen megváltozott, mióta Donald Trump került hatalomra. A régi-új elnök beiktatását megelőző 75 napban 53 alkalommal posztolt kritikusan Oroszországról és az ukrajnai háborúról. Az azt követő 75 napban mindössze ötször posztolt Oroszországot említve, és egyikben sem hibáztatta az országot a támadásokért.

Nemrégiben Volodimir Zelenszkij is kritizálta Brink nagykövetet, miután egy olyan posztot tett közzé, melyben anélkül írt egy 16 ember, köztük 6 gyermek életét követelő rakétatámadásról, hogy nem említette Oroszországot.

Kijevi diplomaták szerint Bridget Brink az ukrajnai háború első hetei óta Kijev fontos szószólója volt a nyilvánosságban és a magánéletben egyaránt.

Erős jellemnek és komoly diplomatának tartották, azonban a Donald Trump és Volodimir Zelenszkij felől érkező nyomás megviselte. Ukrán tisztségviselők viszont túlságosan kritikusnak látták Brinket velük szemben, különös tekintettel a korrupció felszámolására.

Az amerikai külügyminisztérium szóvivője Bridget Brink távozásával kapcsolatban azt mondta, a nagykövet három évet szolgált Ukrajnában, ami sok idő egy háborús övezetben.

Címlapról ajánljuk

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Milliók maradtak áram nélkül Európában – Élőben követjük a fejleményeket!

Milliók maradtak áram nélkül Európában – Élőben követjük a fejleményeket!

Spanyolországban, Portugáliában és Dél-Franciaország egyes részein súlyos áramkimaradások bénították meg az életet, több millió embert érintve. A hirtelen fellépő áramzavarok okait továbbra is vizsgálják a szakemberek: bár kezdetben felmerült, hogy az áramhálózatot kibertámadás érhette, a legfrissebb jelentések szerint egy ritka légköri jelenség okozhatta az áramellátás összeomlását. A hatóságok szerint az áram visszakapcsolása fokozatosan történik, de a teljes helyreállítás akár tíz órát is igénybe vehet. Az áramkimaradás következtében több közszolgáltatás is leállt, és sok helyen még az ivóvízellátás is akadozik. Cikkünk az áramhelyzet alakulásával párhuzamosan folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×