Egy hónap alatt a fogyasztói árak 0,3 százalékkal emelkedtek márciusban, szintén az előzetes értékkel megegyező mértékben a februári 0,4 százalékos havi emelkedés után.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált éves harmonizált fogyasztói árindex, a HICP 2,3 százalékosra esett márciusban a februári 2,6 százalék után, a havi index 0,4 százalékosra a februári 0,5 százalékról. Az éves és a havi áremelkedés végleges mértéke egyaránt megfelelt az előzetes adatoknak.
A Destatis kimutatása szerint márciusban az energiaárak alakulása fogta vissza az inflációs rátát, az élelmiszerárak emelkedése viszont erősítette azt. Az infláció motorjaként azonban továbbra is a szolgáltatások árának átlagon felüli emelkedése szolgál.
Az energiatermékek árai 2025 márciusában 2,8 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint az előző év azonos hónapjában. Az előző három hónapban, 2024 decemberétől 2025 februárjáig minden hónapban 1,6 százalékkal csökkentek az árak. 2025 márciusában különösen az üzemanyagok árai csökkentek, 4,6 százalékkal éves bázison. A háztartási energia ugyanebben az időszakban 1,6 százalékkal lett olcsóbb.
Az élelmiszerárak 2025 márciusában 3,0 százalékkal voltak magasabbak, mint az előző év azonos hónapjában, a februári 2,4 százalékos emelkedés után. Márciusban tehát ismét erősödött az élelmiszerárak emelkedő tendenciája, és jelentősen meghaladta az általános inflációt. Az élelmiszerárak legutóbb 2024 januárjában emelkedtek ennél is erőteljesebben, 3,8 százalékkal.
Márciusban a fogyasztói árindex energia és élelmiszerárak nélküli emelkedésének a mértéke (maginfláció) 2,6 százalék volt, csak energiaárak nélkül pedig 2,7 százalék. Mindkét mutató több mint egy éve az inflációs ráta felett halad, ami arra utal, hogy a fontosabb árucikk csoportoknál az áremelkedés mértéke meghaladja az átlagot.