Létrehozva: 2025.04.06.

„Az exem visszaköveteli a pénzt, amit ránk költött az évek alatt, mit tegyek?”

Egy nagy összegű számlával állt elő a kirúgott partner.

Sajnálatos módon sokkal ritkább a békében és szeretetben történő szakítás, mint a vitákkal teli, kölcsönös sárdobálás. Ez valahol sajnos érthető is, ugyanis amikor két ember szenvedélyesen szerelmes volt éveken keresztül, akkor az egyikük, vagy inkább mindketten rosszul viselhetik, ha egy napon ez különböző okok miatt véget ér. Az viszont sokkal ritkább, amilyen helyzetbe egy középkorú nő került, aki 7 évig élt együtt az ex-partnerével. A férfi ugyanis a szakítás után egy centre pontosan kiszámolt számlát rakott le az asztalra azzal a felkiáltással, hogy a nő fizesse ki neki azt a pénzt, amit az elmúlt években a közös kasszájukba fizetett.

Nem tudtak békében elválni egymástól a szerelmespár tagjai /Fotó: Illusztráció: pexels.com 

A nők közötti tanácsadásra és segítségkérésre specializálódott Mumsnet oldalán jelent meg az amerikai nő segélykiáltása, aki nehéz helyzetbe került az ex-élettársa miatt. A megtört szívű hölgynek ugyanis nem csak a szakítás utáni érzelmi hullámvasúton kell most egyedül túljutnia, hanem még pénzügyi csődbe is kerülhet, ha teljesíti az ex-partnere követelését. A bejegyzésében arra kíváncsi a nő, hogy jogos-e a korábbi partnere kérése, vagy hagyja figyelmen kívül a követelését, mert az nem jogos?

Amikor 7 évvel ezelőtt összejöttünk, pénzügyi nehézségei voltak a páromnak, tartozásai, de az évek alatt felépített egy sikeres vállalkozást, és minden pénzt visszafizetett. Az inspirálásával és a pénzügyi támogatásával én is haladtam előre a karrieremben és lediplomáztam, mesterképzést is végeztem. Ráadásul a kapcsolatunk alatt sikerült örökölnöm 25 ezer dollárt, amiből néhányszor elmentem nyaralni is. Az én házamban éltünk az elejétől kezdve, amiért havi 555 dollárt fizetett a párom az első évben, később pedig ez 785 dollárra nőtt. Amikor már stabil lábakon állt pénzügyileg, akkor átvette tőlem a jelzáloghitelem törlesztését is, amit az elmúlt 20 hónapban fizetett, ez havi 1300 dollárba került neki. Ezen kívül még a számlákba is belefizetett 520 dollárt havonta. Most a szakításunk után viszont úgy döntött, hogy egy 25 ezer dolláros számlát állít ki nekem, amit azzal magyaráz, hogy ekkora összeggel járult hozzá a házam törlesztőjének kifizetéséhez, de mivel a jövőben már nem él ebben a házban, ezért nem is akarja, hogy az ő pénze is benne legyen. Sosem írtunk jogi megállapodást arról, hogy ő azért ad nekem pénzt, hogy a jelzáloghitelt törlesszem, erkölcsileg mégis jogosnak érzem, hogy visszakéri a pénzét. De valóban ekkora összeget kéne neki fizetnem? Mit tegyek, és mennyivel tartozom neki, ha valóban fizetnem kéne?

 - tette fel kérdését a friss szakításon átesett nő.

A legtöbb női hozzászóló azon a véleményen volt, hogy bár egy kifejezetten magas összeget fizetett a férfi a lakhatásáért, ez végül is a lakbér volt, amit azért fizetett, hogy ő is ott élhessen. Mások rámutattak arra, hogy bár megértik a férfi kérését, jogilag az nem valós, és ha bíróságra vinné az ügyet, akkor megállapodások híján egy centre sem lenne jogosult. A legtöbb lájkot azonban egy köztes megoldás kommentje kapta, amely így hangzott:

20 hónappal ezelőttig meglehetősen olcsó lakbért fizetett a lakhatásáért. Utána érthető módon kifizette a jelzáloghitel törlesztőjét, de mivel nem lakik ott tovább, ezért járna neki egy kis jóvátétel, én azonban úgy gondolom, hogy maximum az elmúlt 20 hónapban befizetett összege felét add oda neki. Így erkölcsileg tiszta a dolog, és a lelkiismereted is megnyugodna, mert amíg ott élt, addig feleztétek a lakhatás költségeit. Ennél többre semmiképpen sem jogosult a férfi

 - zárta sorait a kommentelő.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek