promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
99 millió éves szörnyszerű lény olvadt ki, a Földön ilyet még nem láttak

99 millió éves szörnyszerű lény olvadt ki, a Földön ilyet még nem láttak

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

A kutatók minden képzeletet felülmúló élőlényt találtak meg, majd óriási felfedezést tettek, nincs még egy ilyen élőlény a Földön.

Igazi világszenzáció a dinoszauruszok uralta világból

Az elmúlt években nagyon sokat lehetett olvasni arról, hogy különleges, eddig nem ismert élőlényeket találtak a Föld különböző pontjain, ám ez a felfedezés most abból a szempontból úttörő, hiszen a tudósok egy olyan élőlény maradványaira bukkantak, amelyet sokáig kellett tanulmányozniuk, hogy megfejtsék testének működését. Merthogy egy nagyon különleges felfedezésről van szó.

Ez a darázsszerű élőlény 99 millió évvel ezelőtt élt, tehát akkor, amikor még dinoszauruszok uralták a Földkerekséget, és minden nagyon más volt a bolygónkon. A kutatás arra tér ki, hogy az élőlénynek volt egy különleges szerve, amely segítségével csapdába ejtett más élőlényeket azért, hogy lárváikat beléjük helyezze.

A kréta időszakból származó leletet amúgy Mianmar területén találták meg a tudósok, és utána kezdődött a nagy kérdés megfejtése. korábban ismeretlen volt a faj, végül a Sirenobethylus charybdis nevet kapta. A különlegessége pedig az, hogy egy csapdához hasonló szerkezetet visel magán.

A tudósok arra tértek ki, hogy a Vénusz légycsapója nevű növényen látott csapdához hasonlít a darázs szerve.

Ami pontosan így működik:

Más rovarok elkapására szolgált, igazából a potrohon egy meghosszabbodás, amelyet korábban nem szúrtak ki a darázson a szakemberek.

Lars Vilhelmsen darázsszakértő, a koppenhágai Dán Természettudományi Múzeum kurátora és a pekingi Capital Normal Egyetem munkatársai rájöttek, hogy a szerkezet mozgatható volt, mivel különböző példányokban más-más helyzetben őrződött meg. Nincs hasonló ehhez a testrészhez a rovarvilágon belül, a lelet és a felfedezés tehát igazi világszenzáció a tudományos világban.

(Forrás: The Archaeologist)