Te is így húzod meg az öved? Kutatók mondták ki, hogy súlyos következményei lehetnek

Rengeteg érdekes témát szoktak vizsgálni a kutatók az egészség témában, de az senki sem gondolta volna, hogy az övvel kapcsolatban is lehetnek gondok.
Ha túl nagy a nadrág, akkor az öv segít, de egyáltalán nem mindegy, hogyan teszed fel
A nadrágöv az egyik legrégebbi ruházati kiegészítő, amely évszázadok óta része az emberi öltözködésnek. Nemcsak az öltözék stabilizálására szolgál, hanem divatos és státuszszimbólumként is funkcionál. Az idők során különböző anyagokból és formákból készültek, és mára számos stílusban elérhetőek.
Azt hiszed, századokat kell visszamennünk az időben? Pedig nem, ennél sokkal többet. Az övek használatának története több ezer évre nyúlik vissza. Már az ókori civilizációk is viseltek ilyen kiegészítőket. Az Ókori Egyiptomban és Mezopotámiában az övek díszes anyagokból készültek, és főként státuszszimbólumként szolgáltak. Az ókori görögök és rómaiak inkább a katonai felszereléseikhez használták az öveket, amelyek fegyverek tárolására szolgáltak.
A modern kor során a nadrágöv a 19. század végén vált elterjedtté a férfidivatban, míg a nők körében később, a 20. században lett népszerű. Bőrövek tartósak és elegánsak, míg szövetövek lazább hatást keltenek.
Azonban sokan nem tudják, de az egészséged szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogyan hordod az öved, és mennyire erősen húzod meg. Mire kell fokozottan figyelni, az a galériánkból kiderül!
Leadfotó: 123RF
Oldalak
