Van gyanúsítottja annak, hogy Bátonyterenye fideszes vezetője közpénzen utaztatta ki rokonait Leverkusenbe a Fradi meccsére
2025. április 4. – 14:19
frissítve
Sikkasztás gyanújával indított eljárást a Legfőbb Ügyészség abban az ügyben, amely szerint Bátonyterenye fideszes polgármestere rokonait egy csoporttal együtt közpénzen utaztatta ki Leverkusenbe a Ferencváros mérkőzésére még 2023-ban – írta a Népszava. A Polt Péter vezette Legfőbb Ügyészség azonban azt nem árulta el, ki az ügy kihallgatott gyanúsítottja.
A polgármester korábban maga sem tagadta, hogy az utazást ő maga szervezte meg a falu pénzén, kibérelve ehhez egy kisbuszt a szomszéd településtől. „Ebben nincs semmi törvényellenes. A város költségvetése rendezett. Polgármesterként megtehetem, van egy keretem, amit ilyen programokra is költhetek, s akár kisbuszt is bérelhetek. Vegyük úgy, hogy azok, akik velem együtt elutaztak a külföldi sportrendezvényre, ezt kapták jutalomként, ennek senkinek semmi köze” – mondta annak idején a Blikknek az akkor még Bátonyterenyét vezető Nagy-Majdon József.
Azóta némiképp finomított álláspontján, állítása szerint a buszt valójában ingyen kapták meg és csak a benzint fizették közpénzből a kétszer 1300 kilométeres utat, és közölte, hogy kifizeti az üzemanyag díját, mivel az közpénz ilyen felhasználása egyes emberek „jóérzését bántja”.
400 milliós mínusz várta az új polgármestert
Nem csak ezzel az utazással vétette észre magát Nagy-Majdon, hanem azzal is, ahogyan a polgármesteri cím nyári elvesztése utáni hónapokban – az új polgármester októberi hivatalba lépéséig fennálló időszakban – milyen bőkezűen bánt a jutalmak kiosztásával, nem hagyva ki belőle saját magát sem.
Nagy-Majdon és két alpolgármestere összesen több mint nyolcmillió forint jutalommal távozott a 11 ezer fős város éléről. További hat munkatárssal együtt összesen 20 millió forint jutalmat osztott ki a leköszönő városvezetés, amely az új polgármester, Orosz István szerint több mint 400 millió forintos költségvetési hiányt hagyott maga után.
Az önkormányzati választásokat a Fidesz kezdeményezésére tavaly az EP-választásokkal egy időben tartották, így – mivel a 2019-es önkormányzati választás októberi időpontja miatt a mandátumok csak 2024 októberében jártak le – rendkívül hosszú idő telt el a választás és a győztesek hivatalba lépése között. A kormány kizárta, hogy ezzel bármely településvezető – veresége tudatában – visszaélt volna, például tenderek kiírásával vagy jutalmak kiosztásával.