A Nikkei Asia riportja szerint a GlobalFoundries és a UMC esetében felmerült az egyesülés gondolata, ugyanis az említett cégek hasonlóan érzik a növekvő versenyt, ami nehézzé teszi a jövőbeli bővülés lehetőségét.
Hirdetés
Mindkét bérgyártó stratégiája hasonló, hiszen eltávolodtak az élvonalbeli gyártástechnológiák fejlesztésétől, helyette specializált node-okban utaznak, amelyeknek megvan a maga piaca, hiszen bizonyos, többek között analóg áramköröket használó lapkához nem optimálisak azok a gyártási eljárások, amelyeket a legnagyobb bérgyártók biztosítanak. Arról nem is beszélve, hogy az egyes komponensekhez nem szükséges csúcstechnológia, sokkal célszerűbb valamilyen kiforrott, bár öregecske node-ot választani.
Az egyik legnagyobb veszélyt Kína jelenti, ugyanis a keleti nagyhatalom komolyan erősíti a kiforrott gyártástechnológiainak elérhetőségét. Többek között az SMIC nagyon él ezen a területen, ami közvetlenül is veszélyezteti a GlobalFoundries és a UMC pozícióját. Ha azonban a két vállalat egyesülne, akkor egy olyan cég jönne létre, amely rendelkezne gyárral az Egyesült Államokban, Németországban, Szingapúrban, Tajvanon és Kínában is. Ez a geopolitikai feszültségek, szankciók, illetve vámokvilágban kifejezetten előnyös felállás lenne.
A gondot az anyagiak jelentik, ugyanis a GlobalFoundries nem rendelkezik elég tőkével ahhoz, hogy hitelfelvétel nélkül véghez vigyen egy ilyen üzletet, ráadásul az egyesülési tárgyalásokról szóló híreszteléseket a UMC tagadja.