
Amerika nem titkolja tovább az ősi Egyiptomhoz is kötődő, földöntúli tárgy létezését
Olvass tovább...
Ezúttal egy volt CIA-ügynök állítja, hogy a nyomára bukkant az évezredek óta elveszett misztikus kincsre.
Nem ez az első alkalom, hogy egy volt CIA-ügynök azt állítja, hogy egy különleges tárgyra bukkant, méghozzá az ügynökség nem nyilvános kísérletei során. Korábban már írtunk arról, hogy mostanában épp egy régi dokumentum tartja lázban az amerikaiakat, ami a frigyláda feltételezett lokációjáról szól, csakhogy azt nem éppen akármilyen módon találhatták meg.
A Tízparancsolat kőtábláit rejtő ősi relikviának a legendák szerint az Első Templom, vagyis Salamon templomának több mint 2500 évvel ezelőtti pusztulása során veszett nyoma, azóta keresik, eddig azonban nem sikerült a nyomára bukkanni. Az egykori CIA-s azonban egészen mást állít.
Olvass tovább...
Ed Dames őrnagy, aki az 1980-as években dolgozott a CIA-nál, nem kevesebbet állít, mint hogy „távoli érzékeléssel” megállapította a frigyláda helyzetét. Dames maga is részese volt az ügynökség titkos, úgynevezett „Csillagkapu projektjének”, amivel állítólag képesek voltak távoli tárgyakról, emberekről információkat szerezni
Dames szerint nemrég ismét használta „különleges képességét”, és rájött, hogy a frigyláda a Pátriárkák barlangjában található, amely Hebronban, vagyis Ciszjordánia legnagyobb városában található.
Olvass tovább...
Korábban Joe McMoneagle, aki maga is részt vett a csaknem 20 millió dollárt felemésztő, 1995-ig tartó programban - és egy meglehetősen furcsa, marsi civilizáció egykori létéről is beszélt -, úgy vélekedett, hogy a frigyláda megtalálására nincs semmiféle hitelesnek tekinthető bizonyíték, és minden erre vonatkozó állítás hamis.
Az állítólagos CIA-programból kiszivárgott dokumentumok is meglehetősen bizarr dolgokat állítanak távoli dolgok megfigyelésével kapcsolatosan, ezek hitelessége szintén erősen vitatható.
Az egyiptomi piramisok kapcsán is emlegetett frigyláda állítólag pusztító erővel bírt, már az érintése is halált okozott, a zsidók kivonulása során azonban magukkal vitték és elhelyezték Salamon templomában. A legenda szerint aki megpróbálta felnyitni vagy kárt akart okozni benne, az szörnyű halált halt. Felmerült, hogy a mai napig Jeruzsálem barlangjaiban, esetleg az etiópiai Akszúm városában lehet, ehhez csatlakozott most a ciszjordániai teória – habár minden bizonnyal ez az elmélet áll a legingatagabb lábakon.