Krausz Gábor
"A rendszeres gyakorlatokat jelentősen fokozni kell”.
Egy korábbi gyakorlat forgatókönyve vegyi, biológiai, radiológiai és nukleáris anyagokkal kapcsolatos fiktív fenyegetéseket tartalmazott Fotó: Pia Bayer Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP
A zöld politikusok biztonságpolitikai dokumentumot mutattak be, és egy „tízpontos tervben” a polgári védelem megerősítését, több megelőzést és erősebb „feminista belpolitikát” szorgalmaznak. Emellett a büntetéseket a jövőben jobban a bűnelkövetők anyagi helyzetéhez kellene igazítani, írja a Junge Freiheit.
A Biztonság populizmus helyett címet viselő tervben az is szerepel, hogy az országos polgári védelmi napon évente katasztrófagyakorlatokat tartanának a lakosság számára. Emellett bővíteni kell a Szövetségi Polgári Védelmi és Katasztrófavédelmi Hivatalt (BBK).
„A segítők és a civil lakosság képzését és továbbképzését, valamint a rendszeres gyakorlatokat jelentősen fokozni kell” – áll a dokumentumban. A Zöldek terve az EU háborús készülődésére rímel.
Több lap is írt arról, hogy az Európai Unió új biztonsági kihívásokra és háborúra készül. Brüsszel arra kérte a háztartásokat, hogy halmozzanak fel legalább három napra elegendő vészhelyzeti készletet.
Az EU továbbra is folytatja a háborúpárti politikát, s a béke helyett, úgy tűnik, a háborúra rendezkedik be.
Amíg Magyarországhoz hasonlóan az Egyesült Államok és Donald Trump a háború lezárása és a béke pártján áll, Brüsszel fegyverkezne és fokozza a háborús pszichózist Európában, ennek és Ukrajna támogatásának egyik élharcosa Manfred Weber.
A néppárti vezető szerint csak az lehet az EPP tagja, aki elkötelezett Ukrajna iránt.
A dokumentumban az aláírók a biztonsági vita állítólagos beszűkülését kifogásolják: „A belbiztonsági vitákat túl sokáig az érzelmileg kiélezett éleslátás, a racionális téves következtetések és a társadalom egészét érintő kérdésekre adott túl gyakran rövidített válaszok vezérelték”.
Szerintük különösen problémás, hogy „a migrációt egyenlővé teszik a bűnözéssel”.
A dokumentum emellett „feminista belpolitikát” is szorgalmaz. A nőkkel szembeni erőszak elleni védelmet ugyanakkor kiterjesztenék a „transz- és nem bináris személyekre” is.
A Zöldek szerint a büntetőjogot is felül kell vizsgálni. Az aláírók például azt követelik, hogy „a büntetett személyek anyagi helyzetét” jobban vegyék figyelembe a közigazgatási szabálysértések esetében.
Miért akarja Brüsszel kiterjeszteni a háborút, miközben a béketörekvések egészen biztatóan alakulnak?
A tegnapi napon, amikor először hallottuk azt, hogy Brüsszel egy 72 órás túlélő csomag összeállítását javasolja az európai embereknek, akkor először azt hittük, hogy valamilyen trollkodásról vagy viccről van szó, de aztán kiderült, hogy korántsem az Európai Bizottság egyik biztosa, korábbi belga kollegám, Hadja Lahbib maga mutatta meg, hogy mik azok az eszközök, amiket el kell helyezni egy 72 órás túlélőcsomagban. Jogosan adódik a kérdés a XXI. század elején az európai emberek részéről, hogy minek is kell túlélőcsomagot összeállítani az európai embereknek 72 órára. És ha az ember próbálja végiggondolni a magyarázatokat, akkor sajnos csak egy marad, mégpedig az, hogy Brüsszel háborúra készül. A helyzet az, hogy Donald Trump hivatalba lépése óta egyre komolyabb esély van arra, hogy tűzszünet lehessen, és megkezdődjenek az érdemi egyeztetések a békéről. Azonban Brüsszel folyamatosan szembemegy ezekkel a béketörekvésekkel, holott egyetlenegy dolguk lenne támogatni a béke erőfeszítéseket, hogy a béke minél előbb visszaköltözzön ide Európába. A helyzet az, hogy sem az Európai Unió, sem a NATO egyetlenegy tagállamát semmilyen veszély nem fenyegeti még Oroszország részéről sem. Éppen ezért, hogyha Brüsszel most egy túlélőcsomag összeállítására inspirálja, biztatja az európai embereket, akkor az azt jelenti, hogy Brüsszel maga akarja kiterjeszteni a háborút. És sajnos a háború folytatására és eszkalálására vonatkozó szándékok tetten érhetők mindazon találkozókon, amelyeket Európa háborúpárti politikusai szerveznek egymás között, és amely találkozókon rendszeresen a háború folytatásához szükséges döntéseket hozzák meg, holott a háborúpárti politika, amelyet Brüsszel három éve folytat, totális kudarc, most mégis ezt teljes erővel folytatni akarják. Tudják, hogy csak így kerülhetik el a 3 éves kudarcos politika miatti felelősségvállalást, felelősségre vonást egy darabig, illetőleg mindaddig, amíg a háború zajlik, nem kell választ adni arra a rendkívül kényelmetlen kérdésre, hogy hol is a pénz? Hol az a pénz, amelyet az európai választópolgárok adóeurójaiból küldtek Kijevbe, illetve Ukrajnába.
Mi magyarok továbbra is a béke pártján állunk, és arra szólítjuk föl az Európai Bizottságot, Brüsszelt, hogy ne gátolja, hanem támogassa Donald Trump béke erőfeszítéseit, és várjuk a választ arra a kérdésre, hogy miért is van szükség most egy 72 órás túlélőcsomag összeállítására, miért akarja Brüsszel kiterjeszteni azt a háborút, amelynek kapcsán a béketörekvések most egészen biztatóan kezdtek alakulni. Várjuk az Európai Bizottság válaszát.
Ukrajna európai uniós tagsága óriási és elképesztő veszéllyel jár, erről a kérdésről csak a magyar emberek dönthetnek a véleménynyilvánító szavazáson, jelentette ki a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója egy országjáró fórumot megelőző sajtótájékoztatón a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Biriben szerdán – írja az MTI.
Menczer Tamás hangsúlyozta, Brüsszel folytatni akarja a háborút, amely már eddig is 2,5 millió forintjába került minden családnak Magyarországon, az ukrán tagság pedig további milliókba kerülne a magyar embereknek.
– hangoztatta a kormánypárti politikus. Megjegyezte, a brüsszeli cél és terv változatlan, még több pénzt és fegyvert akarnak a háborúba fektetni, illetve gyorsítópályán akarják felvenni Ukrajnát az Európai Unióba. Menczer Tamás elmondta, a Magyarországnak járó uniós források Ukrajnába kerülnének, mindezeken felül plusz befizetéseket követelnének és követelnek is tőlünk évi legalább 200 milliárd forint formájában. Hozzátette,
Kitért arra, Ukrajna uniós tagságát Brüsszel magyarországi „leágazása”, vagyis a Tisza Párt is szeretné. „A mi álláspontunk az, hogy ilyen súlyos kérdésben, ilyen fontos kérdésben csak a magyar emberek dönthetnek, és a magyar emberek döntése perdöntő, ügydöntő, ugyanis egy új tag felvételéhez egyhangúságra van szükség” – fogalmazott a kormánypártok kommunikációs igazgatója, megerősítve, ha Magyarország ehhez a magyar emberek döntése alapján nem járul hozzá, akkor Ukrajna nem lehet az Európai Unió tagja. A magyar emberek véleménye még a korábbiakhoz képest is kiemelten fontos – folytatta -, és ezt tudja Manfred Weber is, ezért bízta meg „Brüsszel Pétert” azzal kapcsolatban, hogy mutassa be valamilyen módon, akár hamisítás árán is, hogy a magyarok támogatják Ukrajna uniós tagságát.
– tette hozzá Menczer Tamás.
A Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a sajtótájékoztatón arra kért mindenkit, hogy vegyen részt a véleménynyilvánító szavazáson és döntsön a saját, a gyerekei és az unokái sorsát is befolyásoló kérdésről.