Újabb orosz-amerikai kapcsolatfelvételek várhatók jövő héten – jelentette ki Kirill Dmitrijev.

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britanniának nem érdeke a kereskedelmi háború, mivel egy ilyen konfliktusnak nincsenek nyertesei. Jonathan Reynolds brit üzleti és kereskedelmi miniszter ugyanakkor csütörtökön bejelentette, hogy konzultációt kezd az üzleti szektorral az amerikai vámintézkedésekre adandó esetleges megtorló lépések hatásairól.
Keir Starmer, aki csütörtökön üzleti vezetőket látott vendégül Downing Street-i hivatalában, az előző este bejelentett amerikai importvámokról szólva úgy fogalmazott, hogy Donald Trump amerikai elnök hazájáért cselekedett, mivel erre szól a megbízatása.
A munkáspárti brit miniszterelnök hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a brit kormány által a következő napokban és hetekben meghozandó döntéseket is kizárólag a nemzeti érdekek, a brit gazdaság érdekei diktálják majd. Starmer nem részletezte, hogy London milyen válaszlépéseket tervez. Kijelentette azonban: a kereskedelmi háborúknak nincsenek nyertesei, és Nagy-Britannia nemzeti érdekeit nem is szolgálná egy ilyen kereskedelmi konfliktus.
Elmondta, hogy folytatódnak az Egyesült Államokkal kezdett tárgyalások egy kétoldalú gazdasági megállapodásról, hangsúlyozta ugyanakkor, hogy csak olyan megállapodásra lesz hajlandó, amely a brit nemzeti érdekeket szolgálja. A brit miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy a kormánynak "cselekvési eszközök egész sora" áll rendelkezésére, és bár a cél a megállapodás elérése Washingtonnal, semmiféle intézkedési lehetőséget nem lehet kizárni.
Az üzleti és kereskedelmi tárca vezetője a londoni alsóházban tartott csütörtöki tájékoztatóján, Starmer szavait megerősítve azt mondta: Nagy-Britannia fenntartja a jogot arra, hogy a megállapodás elmaradása esetén minden olyan intézkedést megtegyen, amelyet szükségesnek tart. Jonathan Reynolds közölte: azonnali hatállyal konzultációt kezd arról, hogy az esetleges megtorló vámintézkedések milyen hatást gyakorolnának a brit üzleti szektorra.
A miniszter elmondta: a május 1-ig tartó konzultáció során a kormány arról kéri a brit gazdaság szereplőinek véleményét, hogy ha Nagy-Britannia vámügyi válaszlépésekről dönt, ezeket potenciálisan milyen áruféleségekre lehetne kiterjeszteni.
Reynolds hangsúlyozta: ha időközben sikerül megállapodásra jutni Washingtonnal, London felfüggeszti a konzultációt, illetve feloldja a konzultáció alapján hozott intézkedéseket. Kiemelte, hogy a brit-amerikai kereskedelmi forgalom éves értéke 315 millió font (151 ezer milliárd forint), és a kétoldalú kereskedelemtől a két országban összesen 2,5 millió munkahely függ.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A csütörtöki brit kormányzati nyilatkozatok előzményeként Donald Trump amerikai elnök szerda este ismertette az új "viszonossági importvámokról" szóló rendeletét. A rendelet alapján az Egyesült Államok differenciált vámrendszert vezet be: az Európai Unióból érkező behozatalt például 20 százalékos, a kínai importot 34 százalékos, a Nagy-Britanniából vásárolt termékeket 10 százalékos amerikai vám terheli. Az importjárművek külön kezelt egységes vámtarifája 25 százalék.
Trump bejelentése után a Brit Iparszövetség (CBI) állásfoglalásban szólította fel a brit kormányt a vámjellegű ellenlépések elkerülésére.
A szervezet is leszögezte, hogy a brit üzleti szektor egyértelmű álláspontja szerint egy kereskedelmi háborúnak nem lennének nyertesei, és Nagy-Britanniának olyan kimért, arányos hozzáállásra van szüksége, amellyel elkerülhető a további eszkaláció. A CBI szerint a megtorló jellegű vámpolitikai ellenlépések csak még tovább fokoznák a beszállítói hálózatokban keletkezett felfordulást, visszafognák a beruházásokat és árfolyamkilengéseket szítanának.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


