Fejre állt egy helikopter egy olasz templomban

Paola Pivi multimédia művész egy meghökkentő projekttel tért vissza a nagyléptékű munkákhoz: elhelyezett egy Agusta 109 helikoptert fejjel lefelé, a rotorjára támaszkodva a cremonai San Carlo templomban.

Elképesztő hellyé alakítja a cremonai San Carlo templom 17. századi hajóját Paola Pivi helyszín-specifikus installációja, ahol a mozgás és a mozdulatlanság találkozik, és ahol az ismerős szürreálissá válik. Egy helikopter fejjel lefelé – a mű címe csak ennyi, előzménye viszont annál több van.

A légi jármű megfordításával Pivi megpiszkálja a néző elvárásait, miután vizuális feszültséget teremt a lenyűgöző materiális jelenlét, és annak újonnan talált mozdulatlansága között.

Idén júniusig időpontegyeztetéssel bárki megnézheti a helikoptert – amellyel Pivi továbbra is meglepőt és rendkívülit csempész a kortárs művészetbe – a San Carlóban.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Paola Pivi (@paolapivi) által megosztott bejegyzés

Az olasz művész régóta kísérletezik különböző tárgyak el-, fel- és kiforgatásával: az 1997-es Camion egy oldalára fordult kamion volt, két évvel később pedig egy felfordított vadászrepülőt állított ki a Velencei Biennálén, cím nélkül, míg egy New York-i Public Art Fund installációban egy forgó papírrepülőt állított ki 2012-ben, How I Roll címmel.

Mindegyik darab játszik az érzékeléssel, a humorral vagy a léptékkel, a hétköznapok újragondolására késztetve.

Az Egy helikopter fejjel lefelé esetében az elrendezés fokozza a zavarba ejtő hatást. A San Carlo barokk belső terei normál esetben a transzcendencia és a szertartások helyszínei, most viszont egy általunk sosem látott helyzetben lévő gépet fogadnak be.

Építészet és tárgy párbeszéde egy paradoxont szül: a nyugalomban lévő, mégis mozgásra kész helikopter egyszerre kézzelfogható és szürreális. Gravitáció? Megszokások? Ismerős viszonyok? Minderről eltöprenghet a látogató a járművet kerülgetve.

Szellemfolyó Baltimore-ban

Másképp játszott el valósággal és érzékeléssel egy amerikai művész, aki a mára beépített, mélyen a felszín alatt futó Sumwalt Run pataknak állított emléket egy, a tégla sorházakon, aszfalt utakon, ipari épületeken és parkokon furcsán keresztül-kasul kanyargó halványkék sáv felfestésvel, pontosan a patak fölött.

(Forrás: Designboom, fotók: Attilio Maranzano)

olaszország | templom | performansz | helikopter | paola pivi | művészet

FOLYTASD EZZEL

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Sejtelmes tájak, rejtett kincsek nyomában

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Sejtelmes tájak, rejtett kincsek nyomában
Hirdetés