Belföld

Megtudtuk, mennyit keresett Lánczi Tamás a közmédiánál, de maradt kérdés bőven

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu
A Szuverenitásvédelmi Hivatalt vezető kormánypárti politológus tíz helyről kapott javadalmazást az elmúlt években. Ezek közül az MTVA az első, amely közölte a pontos fizetését. Az állami médiával egy időben az Országgyűlés Hivatalának is dolgozott Lánczi, de hogy mennyiért és mit csinált ott, arról minden érintett hallgat, ezért a 24.hu a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságához fordult.

Havonta 2 450 500 forintot keresett Lánczi Tamás tavaly februárig az MTVA online igazgatójaként – derült ki a közmédia tájékoztatásából.

Az MTVA-t azután kerestük meg közérdekű adatigényléssel, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke közzétette a vagyonnyilatkozatát. Ebből kiderült, hogy a kormánypárti politológus a megelőző három évben tíz különböző helyről kapott javadalmazást.

Az MTVA tájékoztatása szerint Lánczi csaknem két és félmillió forintos fizetése az utolsó munkabére volt a munkaviszonya megszűnése előtt. A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke 2020. március és 2024. február közt dolgozott az állami médiának, előbb főtanácsadó, majd online igazgató volt. Az nem derült ki, hogy évről évre mennyit keresett.

A közmédián kívül Lánczi fizetést kapott a Kommentár Alapítványtól (havi egymillió forint feletti értékben), a Magyar Sörgyártók Szövetségétől (500 ezer és 1 millió forint között), valamint kisebb összegeket kapott a Budapesti Corvinus Egyetemtől, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemtől és a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől is. Továbbá havi egymillió forint feletti értékben tett szert jövedelemre az Országgyűlés Hivatalától.

Az utóbbi azért érdekes, mert közmédia tájékoztatása alapján Lánczi egyszerre dolgozott az MTVA-nak és az Országgyűlési Hivatalának, hiszen az MTVA-nál 2020 tavasza óta folyamatosan tevékenykedett, miközben a nyilatkozatban a 2024 előtti három évről kellett beszámolnia, vagyis erre az időszakra esett a parlamenti munka is. Kérdeztük az összeférhetetlenségről az MTVA-t, ám nem válaszoltak, ahogyan arra sem, pontosan milyen összeférhetetlenségi szabályok vonatkoznak a munkatársaikra, végezhetnek-e politikai tevékenységet. Lánczi Tamást személyesen is megkérdeztük erről, ám nem adott érdemi válaszokat arra, hogyan férhet össze a közmédiabeli és a törvényhozási munkája.

Az pedig azóta sem derült ki, hogy pontosan mekkora fizetésért, milyen munkát és kinek végzett az Országgyűlés Hivatalánál. Ezt ugyanis sem Lánczi, sem a hivatal, sem a Fidesz-frakció, sem Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter nem segített tisztázni. Elsőként az Országgyűlés Hivatalát – mint kifizetőt – kerestük meg az MTVA-hoz hasonló adatigényléssel, ám azt írták:

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk? Akkor a folytatáshoz!
Ha még nem vagy a 24 Extra előfizetője, ismerheted meg a csomagokat.

Már előfizető vagyok,

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik