Fotó: Obatala-photography/Shutterstock.com (archív)
Hirdetés

Bár az EU soha nem adott teljes körű tájékoztatást az összes olyan európai parlamenti képviselőről, akit ugyanazzal vádoltak, mint amiben Le Pent most bűnösnek találták, a Follow the Money honlap 2023-as jelentése szerint 2019 és 2022 között 139 EP-képviselőről – vagyis akkortájt körülbelül minden ötödik képviselőről – derült ki, hogy ugyanezeket a szabályokat szegte meg – írta kedden a Times of London.

Az idézett jelentés szerint a vizsgált időszakban viszont mindössze egyetlen képviselő, Eva Kaili görög szocialista politikus, az Európai Parlament korábbi alelnöke ellen indult tényleges eljárás. Kailire azonban már korábban ráirányult a figyelem a Katar-gate elnevezésű botrányban játszott állítólagos szerepe miatt, amelyben baloldali uniós képviselőket azzal vádoltak, hogy kenőpénzt fogadtak el azért cserébe, hogy Strasbourgban a katari érdekeket képviseljék.

A jelentés megállapította, hogy a másik 138 EP-képviselőt egyszerűen csak utasították, hogy a hűtlen módon kezelt összegeket szolgáltassák vissza az Európai Parlamentnek, mielőtt büntetőeljárást indítanának ellenük.

Korábban írtuk

Michael Crick, a BBC korábbi újságírója a Times Radio hétfő esti műsorában elmondta, hogy az európai parlamenti pénzekkel való visszaélés oly’ módon, hogy azokat a politikai pártok a saját hazájukban folytatott tevékenységük finanszírozására fordítják, már régóta nyílt titok, amelyről sok újságíró és maga az uniós testület is tudott, és azt állította, hogy minden bizonnyal több száz EP-képviselő tette pontosan ugyanazt, amivel Le Pent vádolják.

„Az Európai Parlamentben mindenki benne volt, mindannyian tudták, hogy a másik is benne van, ezért nem reklamáltak, mert akkor saját magukat is feljelentették volna, ezért mindenki elfordította a fejét, az Európai Parlament mint intézmény pedig nem akart semmit sem tenni, mert az nyilvánosságra került volna, és aláássa az európai intézményrendszert” – részletezte.