Kopasz Bálint addig kajakozik, amíg eredményes tud lenni, és az életét nem hátráltatja az élsport
A tokiói bajnok tavaly, Párizsban bronzérmes lett K–1 1000 méteren – az aranyérmes cseh Josef Dostel, valamint a 2021-es ötkarikás eseményen is második Varga Ádám mögött –, s mint a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Csónakház című podcastjében elmondta:
az olimpia után kellett neki néhány hét, hogy leülepedjenek benne a történtek és átgondolja a jövőt. Körülbelül két hónapot pihent – erre mentálisan és fizikailag is szüksége volt.
Hozzátette ugyanakkor: fiatalnak érzi magát, tele van energiával, így nem kellett túl sokat gondolkodnia azon, hogy folytassa-e a pályafutását.
„Ha már ilyen sok munkát beleraktam gyerekkorom óta a kajaksportba, akkor még ezt kihasználom, harminc év alatt még nagyon fiatal az ember, főleg ebben a sportban. Egészen addig folytatom, amíg eredményes tudok lenni, jól érzem magam, és nem hátráltat az életben az élsport” – fogalmazott Kopasz Bálint.
Hangsúlyozta: az egészségére nagyon vigyáz, és ha ez megmarad, szerinte még hosszú, sikeres éveket tud eltölteni a sportágban.
Az idei célokkal kapcsolatban a klasszis sportoló azt mondta, ugyan korábban kacérkodott a maratoni versenyzés gondolatával, végül maradt a sprintnél és várja már az április végi-május eleji válogatóversenyt, amelyen 500 és 1000 méter egyesben is rajthoz áll. Csapathajóban egyelőre nem gondolkodik, de szerinte „ez majd adja magát”. A legfontosabb számára, hogy 2025-ben minél több versenyen el tudjon indulni.
A királyszámról, a K–1 1000 méterről Kopasz Bálint azt mondta: ez a legnemesebb szám a férfi kajaksportban az egyéni számok között, ezt a mintegy 3 perc 30 másodpercet nagyon nehéz teljesíteni, komolyabb felkészülést igényel, mint mondjuk az 500 méter.
„Sokkal jobban fáj, szerintem ezért is nagy dolog, ha valaki ebben a számban remekelni tud” – fogalmazott.
(MTI)