

Hitelcsapdába került pár éve a csákvári Pózsa család, a tartozásaikat újabb hitelek felvételével próbálták rendezni, végül az otthonukat átmenetileg végrehajtás alá vonták. A család mostanra egyenesbe jött, így a házuk megmenekült a végrehajtástól. A családfőt, Imrét azonban nemrég azzal hívta fel egy ügyvéd ismerőse, hogy jelentkezett az ingatlanhirdetésére egy vevő. Mint kiderült, Pózsa Imre házát – bár nem eladó – egy ingatlanos hirdeti.
“Természetesen eszem ágában sem volt hirdetni a házat, nem is tudtam, hogy fent van egy hirdetési oldalon” – panaszolta a Blikknek a férfi, aki utánajárt a dolognak. Megtudta, az ingatlanos a végrehajtói kar oldaláról tölti le – jogtalanul – a végrehajtás alatt álló ingatlanok adatait, képeit, anélkül, hogy a tulajdonosok erről tudnának. Ugyanis – mint kiderült – nem csak Imre került ilyen helyzetbe, több emberrel és több településen is megtörtént már ugyanez, hogy a háztulajdonos tudta nélkül hirdeti az ingatlanokat féláron vagy még annál olcsóbban.
Az ingatlanos azzal védekezett a lapnak, hogy ő a hirdetésben is jelzi, hogy ezek az ingatlanok a követeléskezelő útján megszerezhető lakások, amelyek végrehajtás alatt állnak, így ő mindössze úgynevezett közvetítői szerepet tölt be.
Ingatlanos átverésekről már korábban is írtunk, legutóbb egy olyan esetről, amikor is mások lakását adta bérbe egy csaló Debrecenben. Az volt a módszere, hogy egy-két éjszakára kibérli a lakást a tulajdonostól egy előre megbeszélt dátumon, majd az interneten meghirdeti, és a gyanútlan jelentkezőktől több havi kauciót kér. A szakértők szerint az ilyen átverést úgy lehet a legkönnyebben elkerülni, ha albérlőként elkérjük a tulajdoni lapot.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock