Hirdetés

Hankó Balázs úgy fogalmazott: azt látjuk, hogy Brüsszelben családüldözés folyik.

Miközben a magyar kormány és a magyar nemzet a legcsaládbarátabb Európában – a magyarok 98 százaléka a család értékét tartja a legfontosabbnak -, Brüsszelben az egyénről, azindividuumról gondolkodnak, és a hagyományos családmodellt rombolják – magyarázta.

Hozzátette: elég csak arra gondolni, az unió számos országában szabaddá teszik azt, hogy az iskolában és a médián keresztül elérjen a gyerekekhez a genderpropaganda.

Ezzel szemben a magyar kormány védi a családokat, 2010 óta családbarát fordulat valósult meg Magyarországon – hangsúlyozta a miniszter. Hankó Balázs közlése szerint ennek köszönhetően kétszázezerrel több gyermek született, mint ha a 2010-es termékenységi arányszámon maradtunk volna.

Korábban írtuk

Ebben a mutatóban a legutolsóról a harmadik helyre jött fel Magyarország az unióban – emelte ki.

Hankó Balázs megjegyezte: az EU-ban ezzel szemben nő a migráció, minden évben 600 ezerrel kevesebben születnek, mint az azt megelőzőben. Franciaországban azonban minden negyedik, Németországban minden harmadik újszülött migrációs hátterű – ismertette a tárcavezető.

A miniszter elmondta: a kormány a munkavállalás, a gyermekvállalás és az adócsökkentés ötvözésével azt szeretné elérni, hogy a gyermekvállalás Magyarországon ne jelentsen anyagi nehézséget. Hankó Balázs közölte: az elmúlt években már 4400 milliárd forint maradt családi adókedvezmény formájában a családoknál.

Tájékoztatása szerint a 30 év alatti édesanyák a személyi jövedelemadómentességgel és a családi adókedvezmény megduplázásával havi 129 ezer, évi több mint másfél millió forinttal lesznek előrébb. A kétgyermekes családoknál az szja-mentesség és a duplázott családi adókedvezmény havi 189, éves szinten több mint 2,2 millió forintot jelent. Ugyanez a háromgyermekes családoknál éves szinten több mint 3,6 millió forint – tette hozzá.

A miniszter beszélt arról is, hogy 2026-tól félmillió kétgyermekes édesanya válik szja-mentessé, akiknek a száma ezután 2029-ig több lépcsőben nő, majd szólt a csed és a gyed adómentességéről is.

Hankó Balázs a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta azt is, hogy miközben Európában családüldözés zajlik, Magyarországon 2010-hez képest 31 százalékkal nőtt a házasságkötések száma, 29 százalékkal csökkent a válásoké, illetve 50 százalékkal csökkent az abortuszok száma.

Családbarát munkahelyek kialakítására 200 millió forintos pályázatot hirdet a kormány

Idén is meghirdette a családbarát munkahelyek kialakítását támogató pályázatot a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkársága: a 200 millió forint keretösszegű pályázatra olyan mikro-, kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok, valamint költségvetési- és egyházi szervezetek pályázhatnak, amelyek hozzájárulnak a családi élet értékét felismerő munkáltatói szemléletmód erősítéséhez, valamint a munka és a családi élet közötti egyensúly segítségéhez. A pályázók legfeljebb 5 millió forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek. A cégek, szervezetek április 30-ig jelentkezhetnek a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapján.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium azt közölte szerdán az MTI-vel, hogy a családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatására irányuló pályázat évek óta ösztönzi a vállalatokat és az intézményeket munkahelyi családbarát programok és intézkedések támogatása, és számos jó gyakorlat megvalósulását segítette.

Ilyen egyebek mellett a gyermekfelügyelet és óvodai ellátás biztosítása, játszószoba kialakítása, szünidei táborok szervezése és szünidei fizetett szabadság bevezetése – tették hozzá.

A díj az évek folyamán olyan elismeréssé nőtte ki magát, amely fontos visszajelzés a munkavállaló és a munkaadó számára egyaránt.

A közlemény szerint a díj rangját jelzi, hogy az elmúlt csaknem másfél évtizedben sok olyan cég vagy vállalkozás adta be jelentkezését, amely a családbarát intézkedéseket önerőből fizette, ahhoz nem igényelte az anyagi támogatást.

A jelentkezéssel kizárólag a Családbarát Munkahely cím használatáért pályáztak – tették hozzá.

Közölték azt is, hogy tavaly 54 pályázat kapott anyagi támogatást és további 20 pályázó érdemelte ki a Családbarát Munkahely címet.

A pályázat a nyertes szervezet adott évben benyújtott programját díjazza, tehát a cím egy évre szól.

A 2025-ben nyertes pályázók az elismerést az elkövetkezendő egy évben használhatják.

A pályázók április 30-ig jelentkezhetnek a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (www.nktk.gov.hu) honlapján – áll a közleményben.