A minnesotai republikánus szenátorok egy olyan törvényjavaslatot terjesztettek elő, ami hivatalosan is mentális betegségként definiálná az úgynevezett TDS-t (Trump Derangement Syndrome), magyarul a „Trump-téboly szindrómát”. Ez egy olyan fogalom, ami először 2015-ben látott napvilágot, de a jelenség most újra felütötte a fejét az amerikai közéletben. A baloldal irracionális gyűlöletet táplál Donald Trump iránt, függetlenül attól, mit tesz vagy mond – ami kísértetiesen hasonlít a magyarországi liberális hozzáállásra is.
A baloldali elmebaj csúcspontja
A Trump Derangement Syndrome kifejezés először Esther Goldberg írásában bukkant fel. Bár akkor még csak megvetést és elutasítást fejezett ki, azóta viszont már egyértelműen arra használják, hogy Trump személye észszerűtlen dühöt és hisztérikus epizódokat vált ki az ellenzékből. Nem számít, hogy az államfő gazdasági sikereket ér el vagy csökkenti a munkanélküliséget – a baloldal mindig a legrosszabbat feltételezi róla.
A törvényjavaslat szerzői úgy határozzák meg, mint egy hirtelen kialakuló paranoia, ami Donald J. Trump elnökségére és politikájára adott reakcióként jelentkezik. A liberális ellenzék szerint ez persze csak módszer arra, hogy megbélyegezzék az ellenfeleket és ezt az ürügyet használva megbüntessék őket különböző kényszerpszichiátriai intézkedésekkel.
Liberális pánikrohamok, rombolás és anarchia
A globalista média és a demokraták egyes közéleti szereplői folyamatosan olyan képet festettek az amerikai elnökről, mintha ő maga lenne a gonosz megtestesülése. Mindez egyértelművé teszi, hogy a TDS nem egy egyszerű politikai nézetkülönbség, hanem egy pszichológiai kórkép.
2020-ban például az Egyesült Államok baloldali vezetői tétlenül nézték, ahogy a helyi zavargások elpusztították saját városaikat. Trump gyűlölete olyan szintet ért el, hogy amikor szövetségi erőket küldött, inkább kritizálták a döntést, mintsem hogy beismerjék, a kormányfő megtette a szükséges lépést a rend helyreállítására. Az Antifa és a Black Lives Matter (BLM) mozgalmak zavargásai is ennek az őrjöngésnek a szüleményei lehettek.
Téboly magyar módra
A Trump-téboly szindróma mögötti gondolat nem csupán az USA problémája – a baloldali hisztéria már kialakult többek között Magyarországon is. Ez a jelenség szintén észrevehető a hazai liberálisoknál is, hiszen folyamatosan álhíreket gyártanak és lejáratókampányokat indítanak.
Bár nem lehet azt állítani, hogy Orbán Viktor döntései tökéletesek, de legyenek azok jók vagy rosszak, a baloldali ellenfeleiből hasonló heves és ellenséges reakciót váltanak ki. Gyakran nyúlnak ugyanolyan eszközökhöz, amelyeket az Egyesült Államokban Trump ellen vetnek be.
Ugyanezt a stratégiát alkalmazzák a Mi Hazánk Mozgalommal szemben is. A liberális oldal – különösen a Tisza Párt és szövetségesei – előszeretettel hangoztatja azt a narratívát, hogy a Mi Hazánk csupán a Fidesz szatellitpártja. Ezzel a taktikával próbálják elbizonytalanítani a szavazókat, és elérni, hogy a választók inkább Magyar Péterhez csatlakozzanak.
Ahogyan Trump esetében a baloldal paranoiája és hisztérikus kitörései végső soron az ő politikai erejét is igazolják, úgy a hasonló támadások Magyarországon is arra utalnak, hogy a kormányellenes jobboldali erők komoly fenyegetést jelentenek a liberális ellenzék számára.
(Kiemelt kép forrása: Open Clipart)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!