Így alakult a forint kedd estére
2025. 04. 01. 19:30
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben kedd estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Kattints az ábrára a friss árfolyamért!
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
A svájci frank jegyzése a reggeli 421,51 forintról 421,70 forintra ment fel, míg a dolláré 372,30 forintról 372,28 forintra csökkent.
Az euró jegyzése a reggeli 1,0813 dollárról 1,0799 dollárra változott.
Trágár beszéd miatt szankcionált a médiatanács
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa megbírságolta a TV2 Zrt.-t a Sztárban sztár All stars című műsorszám zsűritagjainak trágár megnyilvánulásai miatt. A testület burkolt kereskedelmi közlemény közzététele, valamint reklámhangerő-túllépés miatt is szabott ki szankciókat - közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága csütörtökön az MTI-vel.
Magyarország élen jár a torma termesztésében
A húsvét közeledtével minden évben ugrásszerű növekedésnek indul a különböző reszelt tormatermékek iránti kereslet. A torma termesztésében Magyarország élen jár az Európai Unióban: az európai piac több mint felének kiszolgálására is elegendő a magyar termés - hívta fel a figyelmet csütörtökön a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB).
Rekordévet zárt 2024-ben az AKKO Invest: további növekedés jöhet
43,5 milliárd forintos árbevétellel és 3,4 milliárd forintos EBITDA-val zárta a 2024-es évet a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest. A vállalat további növekedésre készül, miután legnagyobb részvényese, a WING Csoportba tartozó Mevinvest több mint 10 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre a vagyonkezelő stratégiai tervei megvalósításának támogatása céljából.
Egy japán óramárka evolúciója
A japán óraipar egyik legismertebb szereplője olyan múltra tekint vissza, amely tele van innovációval és sikerrel. Az az út, amely a 19. század végén kezdődött, sokak számára ismeretlen, mégis mindenki találkozott már vele valahol, akár az utcán egy fényes kirakatban vagy egy ismerős csuklóján.
Mire lesz érdemes figyelni a mai napon?
Miután Trump láthatóan felfüggesztette a vámokat, hogy Kínára tudjon koncentrálni, a térség többi országának részvénypiaca szárnyalt, melyet a japán Nikkei vezetett 8,6%-os felpattanással, míg a koreai Kospi 5,4%-kal nőtt, de kisebb mértékben emelkedett a kínai SSEC (+1,0%) és a hongkongi Hang Seng is (+2,4%).
Az üzleti angol elengedhetetlen a sikeres karrierhez: igaz vagy hamis?
A globalizáció és a nemzetközi piacok térnyerése miatt az üzleti angol ismerete ma már alapvető követelmény. Akár egy multinacionális vállalat alkalmazottjaként, akár egy saját vállalkozás vezetőjeként dolgozol, a hatékony angol nyelvű kommunikáció elengedhetetlen a sikerhez. De vajon milyen helyzetekben van igazán szükség az üzleti angolra (avagy a Business English-re), és hogyan készülhetsz fel rájuk hatékonyan és gyorsan? Cikkünkben ezekre a kérdésekre is választ adunk!
Honnan jön az, ami „itt van”? A kínai áruk rejtett útja Európába
A globalizált gazdaságban sok cég már szinte természetesnek veszi, hogy árui Kínából érkeznek. A vásárlók a webshopban leadják a rendelést, az áru megérkezik, és senki sem gondol bele, hogy egy egyszerűnek tűnő termék – mondjuk egy elektronikai alkatrész vagy csomagolóanyag – milyen összetett és több ezer kilométeres utat jár be, mire egy magyar raktárba kerül. Pedig a kínai áruk „útvonala” kulcsfontosságú tényező a szállítási idők, költségek és az ellátási biztonság szempontjából is. De vajon honnan jön az, ami „itt van”? Nézzük meg közelebbről.
Fékeződött márciusban a lakásdrágulás, átrendeződik a lakáspiac
Országosan márciusban 10,6 százalékkal drágultak a lakóingatlanok az egy évvel korábbihoz képest, a fővárosban pedig 18 százalékos volt az áremelkedés. Havi szinten viszont lassulás látható, a februári 2,4 százalékról 1,7 százalékra csökkent az országos tempó, Budapesten pedig lefeleződött. A fővárosi drágulás havi üteme a februári 4,5 százalékról márciusra 2,1 százalékra szelídült. A budapesti dinamikában történt változás arra utal, hogy kezdenek alábbhagyni a befektetési célú vásárlások. Utóbbiak erejét mutatja, hogy a befektetők körében népszerű társasházi lakások átlagos négyzetméterára Budapesten 1,06 millió forintról közel 30 százalékkal 1,39 millió forintra nőtt egy év alatt, addig a saját célú vásárlásoknál fókuszban lévő eladó kertes házaké 833 ezerről 925 ezerre. Ez pedig csak 11 százalékos drágulást takar. Az év hátralévő részében a budapesti drágulás lassulása és a fővároson kívüli ingatlanpiac erősödése várható, amit a jelenlegi árszintek változása is előrevetít.
Robban az újlakáspiac Budapesten, épül az "új Római-part"
Berobbant az újlakáspiaci kereslet Budapesten: a látványos növekedés már a múlt év utolsó negyedében megindult, az idén pedig még magasabb fokozatba kapcsolt, így 2025 első két hónapjában közel háromszor több új építésű otthon talált vevőre az egy esztendővel korábbihoz képest.
Több mint háromszorosára ugró nyereség, közel duplázódó árbevétel mellett a Pensum Groupnál
Óriási növekedéssel zárta a 2024-es évet a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó pozíciójú Pensum Group: árbevétele közel duplájára, míg adózás utáni nyeresége több mint a háromszorosára ugrott. A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett vállalat a romló gazdasági környezet ellenére rekorddal zárta a tavalyi évet, így a tulajdonosok részvényenként 35 forint osztalékot kaphatnak. A kiemelkedő eredmény többek között a strukturális átszervezések miatt javuló hatékonyságnak, valamint a harmadik országbeli munkavállalók kölcsönzéséből származó dinamikus bevételnövekedésnek köszönhető. A Pensum 2025-ben további növekedéssel számol, melyet akvizíció is támogathat.
Az ipar 4.0 a dolgozók szállításával kezdődik - az innováció, ahol a környezet a nevető harmadik
Sűrű hónapja lesz májusban a PetTrack Zrt. leányvállalataként létrejött MyBusDirect Zrt. vezetőségének, mivel 22-23.-án Bangkokban, majd 28-án Budapesten hivatalosak a Minőség-Innováció 2024 nemzetközi és nemzeti pályázat díjkiosztójára. Nemcsak meghívottként, hanem díjazottként is részt vesznek az eseményen, hiszen a verseny során egyértelművé vált, hogy a kisvállalati kategóriában – mikro- és startup vállalkozások között – ez a magyar cég kiemelkedett a mezőnyből és gyakorlatilag kihívó nélkül maradt az 56 országból érkező több száz nevező között.
Már pár száz forintot is inkább digitálisan fizetünk ki
Már 1000 forint alatti összeg kifizetésekor sem nyúl mindenki automatikusan az apróhoz vagy bankjegyhez, helyette a digitális fizetési megoldásokat, például a bankkártyát választják a pénztárnál – derül ki a SimplePay fizetési megoldásokat fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil felméréséből. A fiatalok és meglepő módon az idősek azok, akik visszaszorítják a készpénzhasználatot.
A vállalatirányítási modellváltás jegyében zajlott a BÉT Mentor idei első eseménye
Hogyan lehet egy hazai középvállalatból sikeres, hatékonyan működő, tehát tőzsdeképes cég? A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kiemelt célja a hazai középvállalatok fejlődésének támogatása, amelyet a BÉT Mentor program is elősegít. Ennek részeként kedden, a BÉT székhelyén tartották meg az idei első workshopot, amely az Institute of Directors (IoD) Hungary szakmai támogatásával valósult meg. Az esemény résztvevői gyakorlati útmutatást kaptak arról, hogyan alakíthatják át vállalatirányítási rendszerüket úgy, hogy az fenntartható növekedést biztosítson, és hozzájáruljon a tőzsdei bevezetés lehetőségének megteremtéséhez.