eur:
407.55
usd:
357.73
bux:
0
2025. április 19. szombat Emma
Az amerikai törvényhozás, a kongresszus washingtoni épülete, a Capitolium 2025. január 20-án hajnalban, Donald Trump megválasztott amerikai elnök beiktatásának napján.
Nyitókép: MTI/AP/Reuters pool/Brendan McDermid

15 órán át kritizálta a Trump-kormányt egy demokrata képviselő a kongresszus felsőházában

Hétfő estétől kedd délelőttig tartó, több mint 15 órás felszólalásban kritizálta egy demokrata szenátor az amerikai kongresszus felsőházának ülésén a Donald Trump elnök vezette adminisztráció munkáját.

Cory Booker, New Jersey-i állam szenátora a kormányzat tevékenysége elleni tiltakozásként vállalkozott arra, hogy - szavai szerint - olyan hosszan beszél majd, "ameddig fizikálisan képes rá".

A demokrata politikus elsősorban Donald Trump elnököt bírálta, de kritikájának tárgya volt a kormányzati hatékonyság javításáért felelős Elon Musk üzletember is, aki a teljes adminisztráció működésének átvilágítását végző munkacsoportot (DOGE) vezeti.

A mintegy 15 órán keresztül tartó beszédben Cory Booker a társadalom életének gyakorlatilag minden eleméről beszélt, így az egészségügyről, a társadalombiztosítási rendszerről, a bevándorlásról, a gazdaságról, a köznevelésről, de a szólásszabadságról és a külpolitikáról is. A többi között úgy vélte, hogy az adminisztráció politikája "figyelmen kívül hagyja a jogállamiságot, az alkotmányt és az amerikai emberek szükségleteit".


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
Boldogság vagy boldogulás: az iskolaválasztás dilemmái kisvárosi környezetben

Boldogság vagy boldogulás: az iskolaválasztás dilemmái kisvárosi környezetben

Tél és koratavasz a lázas iskolakeresés időszaka: a megfelelő pedagógus, osztály vagy intézmény kiválasztása maga mögé utasít minden egyéb témát nem csak a játszótéri, hanem különféle szülői Facebook-csoportok beszélgetéseiben is. Nem csak Magyarországon lett azonban az iskolaválasztás ekkora téttel bíró döntés, a nemzetközi szakirodalom számos ország példáján mutatja be Kínától Anglián át Romániáig, hogy a szülők felfokozott döntési helyzetbe kerültek. De vajon miért lett ekkora tétje az iskolaválasztásnak? Milyen dilemmákkal küzdenek a szülők döntésük során? A választás dilemmája vajon privilégium vagy olyan kényszer, amely a társadalom széles rétegeit érinti? A választás kényszere hogyan jelenik meg a különböző társadalmi csoportoknál?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×