A józan ész világméretű hálózata felveszi a harcot a progresszív ortodoxiával

Robert Palladino családpolitikai előadása a Danube Institute konferenciáján.


Hirdetés

Új fejezet nyílt az amerikai-magyar diplomáciában, többek közt annak a családpolitikai előadásnak köszönhetően, amelyet Robert Palladino tartott. A keddi eseményen az Amerikai Egyesült Államok külügyi szolgálata vezető tisztviselője szabadgondolkodók világméretű hálózatáról beszélt. Ennek révén szerinte fel lehet venni a harcot a szélsőséges liberalizmussal. A diplomata szólt arról is, hogy az amerikai és a magyar családpolitika számtalan ponton egyezik.

A Danube Institute első alkalommal rendezte meg Budapesten a családpolitikát középpontba állító nemzetközi csúcstalálkozóját, amelynek címe és központi témája:

„Családalapítás – A demográfiai változások geopolitikai, kulturális és jogi dimenziói”.

Az esemény bevezető előadását magyar részről Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter tartotta, amelyben többek közt kiemelte, Magyarországon a 2010-es kormányváltás mindmáig tartó családbarát fordulatot hozott. Megjegyezte, hogy

a korábbi posztkommunista liberális kormányok nem a valós fontossági helyükön kezelték a családokat.


Hirdetés

A miniszter elmondta, az elmúlt időszakban teret hódítottak Nyugat-Európában és Amerikában a szélsőségesen liberális eszmék. Rámutatott, hogy ezek a káros folyamatok megkérdőjelezik a család és a házasság fogalmát, relativizálják a nemi identitást, a szülő-gyermek kapcsolatot.

Az eseményen szintén felszólalt Robert Palladino, az Amerikai Egyesült Államok külügyi szolgálata vezető tisztviselője, aki országa házasság-, és családpolitikájának elemeit hasonlította össze a magyar példával.

Fotó: Facebook/Robert Palladino/Danube Institut

Új fejezet a diplomáciában

Robert Palladino előadásának elején elöljáróban megjegyezte, a választásoknak bizony következményei vannak. Jelen esetben az, hogy egy magyarországi családpolitikai eseményre meghívták és fel is szólalhat az Egyesült Államok vezető külügyi tisztségviselője. Mint hangsúlyozta,

az Egyesült Államok és Magyarország új közös fejezetet nyit a diplomáciában.

A józan ész világméretű hálózata

A diplomata előadásában felidézte, több mint három hete érkezett Washingtonból hazánkba. Útja előtt ugyanakkor listát készített azokról a korábban elhanyagolt feladatokról, amelyeket majd pótolnia kell. Hozzátette, a Danube Institute felkérése lehetővé tette, hogy teljesíthessen egyet listája pontjai közül. Mint kiemelte, az Intézet azon munkálkodik, hogy összehozza az amerikai, a magyar és más országok szabad gondolkodóit, hogy találkozhassanak, bizalmas kapcsolatokat alakíthassanak ki,

és nemzeti perspektíváikat a józan ész határokon túlmutató hálózatává bővítsék.

Palladino kifejtette, az említett hálózat feladata, hogy a nemzetbiztonsági prioritásokon átívelő azon kérdésekkel foglalkozzon,

amelyek szembehelyezkednek a progresszív ortodoxiával.

Mindezt a jó kormányzás és a közjó előmozdítása érdekében.

Az erős család a virágzó nemzet alapja

Palladino arról is beszélt, hogy a Trump-adminisztráció számára továbbra is kulcsfontosságú kérdés a család és a házasság társadalmi szerepének erősítése. Mint felidézte, már az első Trump-adminisztráció azt az álláspontot képviselte, hogy

az erős család a stabil és virágzó nemzet alapja.

Ez a meggyőződés számos olyan szakpolitikai döntést irányzott elő, amelyek célja a családok megerősítése, a hagyományos értékek védelme és a gazdasági lehetőségeik biztosítása volt.

Palladino felhívta a figyelmet arra, hogy ezek az elvek legutóbbi kampányának is központi elemei voltak, így az amerikaiak még határozottabb lépésekre számíthatnak az elnöktől ezen a téren.

Hasonlóságok a családpolitikában

A külügyi tisztségviselő a Trump-adminisztráció családok megerősítését célzó intézkedéseiről is beszélt. Mint kiemelte, három olyan aspektust is vizsgálni lehet, amelyben átfedések vannak az amerikai és a magyar gyakorlat között. Ezek a területek:

  • a családoknak nyújtott adókedvezmények
  • a szülők jogai
  • a drog elleni küzdelem.
Fotó: Facebook/Robert Palladino/Danube Institut

Példát mutatnak a magyar családi adókedvezmények

A családi adókedvezmények kapcsán Palladino elmondta, a 2017-es adócsökkentési-, és foglalkoztatási törvény révén a Trump-kormányzat megduplázta a gyermekek után járó adókedvezményt. Ez jelentős könnyebbséget jelentett a dolgozó családoknak. Az általános adókulcs-csökkentések pedig azt is lehetővé tették, hogy a családok több pénzt tehessenek félre, így biztosítva a boldoguláshoz szükséges anyagi források alapját.

A diplomata hangsúlyozta, Magyarországon hasonlóképpen kiemelten kezelik a családokat érintő adópolitikát. Az állam jelentős kedvezményeket biztosít a szülőknek, sőt élethosszig tartó jövedelemadó-mentességet ad az édesanyáknak. Palladino úgy vélte,

ez követendő példa lehet az amerikai döntéshozók számára is.

A szülői szabadságot biztosítani kell

Az amerikai diplomata elmondta, a Trump-kormányzat családpolitikai intézkedéseinek második talpköve a szülői szabadság biztosítása, és nem csak a szabad iskolaválasztás tekintetében. Mint elmondta, a Kongresszus hasonlóan határozott álláspontot képvisel a szülői jogokkal kapcsolatban,

hangsúlyozva a hagyományos értékek tiszteletben tartását, egyúttal korlátozva a külső ideológiai hatások érvényesülését az iskolákban.

Közös szándék a kábítószer-használat visszaszorítása

A harmadik fontos elemnek Palladino a kábítószer-használat elleni küzdelmet nevezte meg, amely járványszerű, pusztító hatással van a családokra. Mint hangsúlyozta, nem véletlen, hogy a Trump-adminisztráció közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett az ügyben, és példátlan mennyiségű forrást biztosít a megelőzésre és a rekreációra. Megjegyezte, az intézkedések célja a fentanil (egy gyógyszeradalék) halálos fenyegetésének megállítása.

A diplomata elmondta, hazánk más kihívásokkal szembesül a kábítószer-használat tekintetében, ugyanakkor a szándékok azonosak.

A legfontosabb dolgok nem anyagi természetűek

Palladino végezetül kifejtette, hogy amikor a családról beszélünk, többről van szó, mint pénzügyekről, vagy biztonságról. Idézte JD Vance egy imareggelin elhangzott üzenetét, amelyben az amerikai alelnök azt fejtegette,

a legmélyebb és legfontosabb dolgok nem anyagiak.

Azokat nem lehet tőzsdei adatokkal, vagy a GDP alakulásával jellemezni.

Egy társadalomban az egészség valódi mércéje családjaink és embereink biztonsága, stabilitása és jóléte

– hangsúlyozta. Kiemelte, a Trump-adminisztráció megtanulta, hogy az üzlet jólétet termel, de a jólét csak egy eszköz a cél eléréséhez, hogy az Amerikai Egyesült Államok minden egyes polgára „virágozhasson”.

Vezetőkép: Facebook/Robert Palladino/Danube Institut


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb