A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2023-ban indított eljárást az egyik legnagyobb hazai üdítőital-gyártóval, és több kereskedelmi lánccal szemben.

Óriási a tiltakozás: zöld utat kapott a legújabb akkufeldolgozó, lépni fog az önkormányzat
A szlovén Andrada megszerezte a NAV-tól a fémkereskedelmi engedélyt is a sóskúti akkufeldolgozó üzem elindításához, ezzel teljesítette a kormányhivatal által szabott utolsó feltételt. A helyi önkormányzat és a lakosság továbbra is tiltakozik a létesítmény ellen.
A magyar Andrada Group Kft. felkerült a NAV fémkereskedelmi engedéllyel rendelkező vállalkozásainak listájára. Az engedélyt a NAV Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága adta ki, közvetlenül a március végi határidő előtt. Ez volt az utolsó feltétel, amit a Pest Vármegyei Kormányhivatal januári határozatában előírt a hulladékgazdálkodási engedély mellé.
A sóskúti önkormányzat továbbra is minden lehetséges eszközzel próbálja megakadályozni az üzem működését. A januári hulladékgazdálkodási engedélyt már megtámadták a bíróságon, bár ennek nincs halasztó hatálya. Az önkormányzat nem járult hozzá a gázhálózati kapacitás bővítéséhez sem, és arra hivatkozik, hogy az üzem területe kereskedelmi, szolgáltató övezetben fekszik, ahol nem végezhető hulladékkezelési tevékenység - tudósított a HVG.
Mészáros József polgármester szerint jogszerűtlen a fémkereskedelmi engedély kiadása, amíg a hulladékgazdálkodási engedély bírósági felülvizsgálata folyamatban van. A NAV múlt heti helyszíni ellenőrzésén a helyi képviselők nem vehettek részt, az önkormányzat és a Sóskúti Civil Kör Egyesület ügyfélként való bekapcsolódási kérelmét pedig elutasították.
A tervezett akkufeldolgozó ellen nem csak Sóskút, hanem a közeli Érd és Tárnok lakossága is tiltakozik. Attól tartanak, hogy egy esetleges üzemzavar akár 100 ezer embert is érinthetne a környéken, miközben a cég mindössze 2 millió forintos biztosítással rendelkezik. A beruházás eredetileg Alsózsolcára volt tervezve, de az ottani ellenállás miatt döntöttek a sóskúti helyszín mellett.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


