Korábban 74 munkásról lehetett tudni, most azonban kiderült, több százan rekedtek a romok alatt.
Az NDTV értesülései szerint a bangkoki földrengés következtében összedőlt felhőkarcoló romjai alatt nem csupán a hivatalosan bejelentett 74, de akár 300–400 munkás is rekedhetett.
A helyszínen dolgozó tisztviselők és helyi lakosok szerint az eltűntek többsége Mianmarból érkezett vendégmunkás, akik a jobb megélhetés reményében vállaltak építőipari munkát Thaiföldön.
A szerencsétlenség múlt héten következett be, amikor egy 30 emeletes, még építés alatt álló torony összeomlott a Délkelet-Ázsiát megrázó, 7,7-es erősségű földrengés nyomán. Az épületet a thaiföldi Állami Számvevőszék számára építették, a projekt kivitelezői között egy kínai és egy thaiföldi vállalat áll.
Eddig 13 holttestet emeltek ki a romok alól, a mentési munkálatok továbbra is nagy erőkkel folynak. A thaiföldi hatóságok vizsgálatot indítottak a tragédia körülményeinek feltárására. A gyanú szerint az összeomlás hátterében építési szabálytalanságok, valamint gyenge minőségű acélanyagok is állhatnak.
NE HAGYD KI
A korrupcióellenes hivatal már korábban is figyelmeztetett problémákra az építkezéssel kapcsolatban. Négy kínai állampolgárt őrizetbe vettek, miután iratokat próbáltak elszállítani az építkezés irodájából.
A mentőcsapatok szkennereket és keresőkutyákat vetettek be a befejezetlen torony romjai között, s életjeleket is észleltek az egyik területen. Bangkok alpolgármestere, Tavida Kamolvej hangsúlyozta: noha a túlélési esélyek 72 óra után jelentősen csökkennek, a keresés nem áll le:
„Fel kell gyorsítanunk a munkát. Nem adjuk fel”
Mindeközben Mianmar középső részén, a földrengés epicentrumához közeli Mandalay városában is zajlanak a mentési munkálatok. Itt négy embert, köztük egy kislányt és egy várandós nőt sikerült élve kimenteni az összedőlt épületek alól.