Eddig bírta Kecskemét polgármestere, itt az újabb fejezet az MNB-botrányban
További Belföld cikkek
- Fejbe lőhette magát egy férfi Törökbálinton
- Felfüggesztik a Szövőgyár utcai óvoda működését, a gyerekeket az önkormányzatnak kell elhelyeznie
- Tömegkarambol történt az M1-es autópályán
- Több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- Horvátország is határellenőrzést rendelt el a ragadós száj- és körömfájás fertőzés miatt
„Az elmúlt napokban a Neumann János Egyetem durva politikai viták kereszttüzébe került. A baloldal egyenesen nekitámadt az egyetemnek, veszélyeztetve ezzel az ott tanuló hallgatók jövőjét, és az ott dolgozók megélhetését. Ideje, hogy felszólaljak városunk nyugalma és békéje érdekében” – fogalmazott legfrissebb Facebook-bejegyzésében Kecskemét polgármestere.
Szemereyné Pataki Klaudia azt is kiemelte, hogy
Kecskemét továbbra sem csatatér, és nem is lesz az! A helyi baloldal mindent megtesz annak érdekében, hogy a békés kecskeméti hétköznapokat káosz és gyűlölködés váltsa fel. Többek között támogatták Magyar Pétert abban, hogy Kecskeméten nyílt megvetéssel beszéljen a vidékről, különösen pedig a kecskemétiekről, akik a saját szabályaik szerint, szorgalmasan dolgozva építik ezt a várost, amelynek eredményeire oly’ büszkék is. Magyar Péter nem tisztelte meg vendéglátóit, megsértette a kecskemétieket, és ebben a helyi baloldal aktívan segítette.
Szerinte azok a politikusok asszisztáltak ehhez a támadáshoz, akik az elmúlt években egyetlen téglát sem tettek hozzá a város építéséhez. „Azok a politikusok mennek most neki a városnak, akik viszont örömmel veszik fel a fizetésüket, amelyet például az egyetemnek köszönhetően is beinduló gazdaságunk teljesítményéből tudunk finanszírozni.”

Matolcsy György is elárulta a véleményét
A polgármester szerint most a városi egyetem épül, fejlődik és ez a folyamat nem állhat meg. „Aki az egyetemünket támadja, az Kecskemétet támadja. Akinek fontos a város, az most az egyetem mellé áll, megvédi az ott tanuló diákokat, a dolgozókat, az eddig elért sikereket, valamint az egyetem további építését. Az egyetem nélkül nincs szebb jövő Kecskeméten!”
Polgármesterként kötelességem ezt világossá tenni, mert a kecskemétiek érdeke az első! Ezért felszólítom a baloldali képviselőket: fejezzék be saját városuk támadását! Ne áltassák magukat azzal, hogy bárki is támogatja őket a kecskemétiek közül ez ügyben. Kecskemét nem hátrál meg előlük. Én sem fogok! Nem fogok utat engedni azoknak, akik Kecskemétet elárulják, Magyar Pétert pedig kiszolgálják
– összegezte Szemereyné Pataki Klaudia. A Neumann János Egyetemre azt követően vetült reflektorfény, hogy az elmúlt hetekben Matolcsy György korábbi jegybankelnök leköszönése után kirobbant az MNB-alapítvány-gate. Az Állami Számvevőszék több száz oldalas jelentésben foglalta össze a feltárt hibákat és hiányosságokat.
Az Index telefonon érte el a volt jegybankelnököt, aki egy rövid interjúban válaszolt a vizsgálattal kapcsolatos kérdéseink egy részére. Kitért a szerinte az Állami Számvevőszék jelentésében található hibákra, a jegybanki alapítványok vagyoni helyzetére, és értékelte a 12 éves elnöki mandátumát is. A volt jegybankelnök az ÁSZ-vizsgálat megállapításait, annak hitelességét több ponton megkérdőjelezi. Az ügyben továbbra is ellentmondásos állítások feszülnek egymásnak, amelyeket majd a folyamatban lévő rendőrségi nyomozás tisztázhat.
Matolcsy György a Neumann János Egyetem, valamint a PADME Alapítvány együttműködésére vonatkozó kérdésünkre is kitért. Mint felidézte, az MNB még 2014-ben döntött úgy, hogy kiemelt feladatának tekinti a hazai pénzügyi kultúra fejlesztését, az ezt megalapozó közgazdasági, társadalmi gondolkodás előmozdítását, továbbá az ehhez kapcsolódó intézményrendszer és infrastruktúra javítását. Hozzátette, ennek keretében a jegybank több tucat egyetemmel lépett partnerségre több száz oktatási és kutatási programon keresztül, és több ezer diákot támogatott.
Elmondása szerint az MNB ezen a programon keresztül, valamint az alapítványok is több milliárd forintnak megfelelő összeggel járultak hozzá a Neumann János Egyetem fejlesztéséhez is, így az oktatási intézmény és az alapítvány között évtizedes kapcsolat van.