Esélyegyenlőség és közösségi élmény: nagy siker a Pásztor Anna nevével fémjelzett tabudöntögető tehetségkutató

Különleges koncertélményt adott hat fogyatékossággal élő fiatal és zenésztársaik, akik bizonyították: a sors nem válogat, de a tehetség sem. Saját dalaikat és egy speciális tehetséggondozó eredményeit mutatták be a Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával mentoráltjai március 26-án a Márai Sándor Közösségi Házban. És mostantól elérhetőek a dalokból készült klipek is.
Pásztor Anna második éve segíti az alapítványt
A szokásostól eltérő, tabukat döntő formában indított tehetségkutatót a Civil út Alapítvány, melynek fogyatékossággal élő mentoráltjai a zenei élmény mellett valódi értékekkel és új látásmóddal ajándékozta meg közönségét. A program célja, hogy egyenlő esélyt teremtsen a tehetség számára a kultúrában. A zenében nincs fogyatékosság, csak zenész, közönség és közös élmény.
Pásztor Anna, az Anna and the Barbies énekes-dalszerzője második éve segíti az alapítvány ügyét, miközben ő maga is új impulzusokat nyer.
„Megláttam a stúdióban ezeket a fiatalokat, és a lelkemben éreztem, hogy működik a zenei integráció. Gyönyörű volt számomra a két világ találkozása, amiről csak hittük, hogy távol vannak egymástól. Lehet, hogy speciális vagy picit több odafigyelést igényelnek ők, de amikor a tehetséget osztották, nem a sor végére kerültek. Büszke vagyok ezekre a bátor és igazi, érintetlen kincseket rejtő emberekre, hogy mertek nyomot hagyni a világban.” – mondta el az énekes a program sajtótájékoztatóján.
A Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával a második évadhoz érve hatalmas fejlődésen és bővülésen ment keresztül. Pásztor Anna mentorként, Szebényi Dániel a program zenei vezetőjeként az első pillanatól része a tehetséggondozónak, akik mellett újabb zenei kiválóság, Farkas Roland Wolfie, a Punnany Massif alapítója is csatlakozott a programhoz.
"Időbe telt, mire bennem is a helyére kerültek a dolgok"
„Bevallom, az első alaklom furcsa volt, megijedtem, és időbe telt, mire bennem is a helyére kerültek a dolgok. Mindegyik előadónak megvan a saját élettörténete, ezért először inkább pszichológia óra volt, és miután egy húron pendültünk, a közös alkotás is elindult. A szövegírásban igyekeztem segíteni a mentoráltakat, és úgy érzem, hogy jó dolgok születtek.” – mondta el Wolfie.
A program októberi válogatója után Budai Emil, Szalai Balázs és a Hangadók zenekar nyertek felvételt a három hónapos tanfolyamra. Az újak mellett az első évad résztvevői közül Kovács Cintia, Kovács Dzsenifer és Pintér Norbert is lehetőséget kaptak a továbbtanulásra. Az online és offline képzéseken a mentorok mellett Palya Bea és Agárdi Szilvi is tartottak órát.
A tanfolyam után a mentoráltak stúdióba vonultak, ahol az ének- és szövegíró órák után körvonalazódni kezdtek a kész dalok. A tökéletes hangzást segítette a producer testvérpár, Usztics Dániel és Usztics Pepe, valamint Lugosi Dániel. Újabb mérföldkő a program életében, hogy a Varázsceruza albumot a Gold Record adja ki.
A Varázsceruza Program bölcsője a 2022 óta működő, a Civil út Alapítvány és az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége közös jótékonysági akciója, mely során érintett fiatalok számára gyűjtenek rajzeszközöket, támogatva ezzel az érintettek művészetterápiás foglalkozásait, mely hozzájárul a kommunikációjuk fejlesztéséhez. A legutóbbi átadáskor több mint 71 ezer színes ceruza és egyéb adomány talált gazdára.
„A Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával tehetséggondozó azért jött létre, hogy az egyszeri adományozás mellett fenntartható formában tudjon működni. Büszkén mondhatom el, hogy a mentorprogram emellett a nyáron zenei tábort is indítunk a fogyatékossággal élő tehetségeknek.” – jelentette be Vári Attila, a Civil út Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A videóklipek már elérhetők a YouTube-on, amelyek kapcsán nagy büszkeség a programban részt vevők számára, hogy Mazzag Izabella film- és videókliprendező – aki Azariahtól kezdve Friderikusz Sándoron át Beton.Hofiig a legnagyobb sztárokkal dolgozott együtt – különleges látásmódjával emelte magasabb szintre a szerzők mondanivalóját.
Budai Emil Federico: Éld az álmaidat
(A klipben a zonogorakíséretet Caramel zongoristája, Kardos Norbert játszotta fel.)
Kovács Cintia, Kovács Dzsenifer: A levegő
Pintér Norbert, Szalai Balázs: Mi lenne ha
Hangadók zenekar: Egy perc