Ezt szeretné a kormány az óraátállítással kapcsolatban: Utaltak rá, mit terveznek

Magyarországon újra óraátállítás volt vasárnap, ahol egy órát elvettek a hétvégénkből. A kormánynak úgy tűnik, vannak arra vonatkozó tervei, hogy mi lesz ennek a sorsa, és a nyári, vagy a téli időszámításra állunk-e át.
Most a nyári időszámítás hivatalosan is megkezdődött
Az óraátállítás régóta része az életünknek, de az utóbbi években egyre több vita övezi a gyakorlatot. Bár eredetileg energiatakarékossági célok vezérelték a bevezetését, ennek a modern korban már nem sok hasznát látjuk.
Az óraátállítás negatív hatásai közé tartozik a bioritmus megzavarása, amely alvászavarokat, fáradtságot és koncentrációs problémákat okozhat. Kutatások szerint az átállás növeli a közlekedési balesetek és a szív- és érrendszeri problémák kockázatát. Emellett az energiatakarékossági előnyök mára elenyészőek, mivel a modern világítási és fűtési technológiák hatékonyabbá váltak.
Ennek ellenére Magyarországon továbbra is évente kétszer állítjuk az órákat, mivel az Európai Unió egységes szabályozása ezt előírja. Az Európai Parlament 2019-ben döntött az óraátállítás eltörléséről, miután egy uniós közvélemény-kutatásban a polgárok kiugró többsége támogatta a gyakorlat megszüntetését. Az eredeti tervek szerint 2021-ben kellett volna végleg megszűnnie az óraátállításnak, és az egyes tagállamoknak választaniuk kellett volna a nyári vagy a téli időszámítás között.
Hogyan vélekedik erről a kormány, és meddig marad még velünk az idegőrlő óraátállítás, azt a galériánkban megmutatjuk!