eur:
408.29
usd:
362.07
bux:
87215.22
2025. április 15. kedd Anasztázia, Tas
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Trump nem tervez senkit sem elbocsátani a Signal-botrány miatt

Donald Trump amerikai elnök egy szombati interjúban kijelentette, hogy nem aggódik az új vámok bevezetése miatt, és nem tervezi senki elbocsátását a Signal-botrány kapcsán. Emellett ismét megerősítette Grönland annektálására irányuló szándékát, hangsúlyozva, hogy a katonai beavatkozás lehetőségét sem zárja ki.

Donald Trump az NBC Newsnak adott interjújában cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint többen arra biztatták, hogy váltsa le Michael Waltz nemzetbiztonsági tanácsadót. Waltz ugyanis véletlenül hozzáadta egy csoportos Signal-beszélgetéshez Jeffrey Goldberget, a The Atlantic főszerkesztőjét, ahol a Trump-adminisztráció magas rangú tagjai a jemeni a húszik elleni elleni csapásokról egyeztettek. Kijelentette, hogy továbbra is bízik Waltzban és Pete Hegseth védelmi miniszterben.

„Szerintem ez csak egy boszorkányüldözés és az álhírek, amikről ti is folyton beszéltek. Pedig egy rendkívül sikeres csapást hajtottunk végre. Nagyon kemény és nagyon halálos volt. És erről senki sem akar beszélni. Csak a hülyeségről beszéltek. Ez álhír” – idézi szavait a hirado.hu.

Hasonló határozottsággal hivatkozott azokra a közvélemény-kutatásokra, amelyek szerint rekordmagas azoknak az amerikaiaknak az aránya, akik szerint az ország jó úton halad.

„Ezt látom: helyes irány, rossz irány. És ez volt az első alkalom 40 év alatt, hogy helyes irányba tartunk” – jelentette ki az amerikai elnök, akit a „legkevésbé sem érdekli”, hogy hogyan hat a nemzetközi autógyártókra és piacra a nemrég bejelentett, 25 százalékos autóipari vámja. Szerinte azok járnak jól, akik az Egyesült Államokban gyártanak autót, mert „rengeteg pénzt fognak keresni”. Amúgy meg „az emberek úgyis amerikai autókat fognak venni”. Az elnök arról is beszélt, hogy a vámok „abszolút véglegesek”.

„Természetesen véglegesek, persze. A világ az elmúlt 40 évben kifosztotta az Egyesült Államokat. És mi csak igazságosak vagyunk, és őszintén szólva, nagyon nagyvonalú vagyok”

– mondta, és nem kertelt külpolitikai céljaival kapcsolatban sem: „Meg fogjuk szerezni Grönlandot. Igen, 100 százalék” – válaszolta egy kérdésre és hozzátette:

„Jó esély van rá, hogy katonai erő nélkül megtehetjük, de semmit sem zárok ki.” Egy nappal korábban J. D. Vance alelnök Grönlandra látogatott feleségével, Ushával, és a Pituffik Űrbázison – az Egyesült Államok Űrhaderőjének egyik bázisán – beszédet mondott, amiben elhangzott: „Üzenetünk Dániának nagyon egyszerű – nem végeztetek jó munkát a grönlandi emberekért.”


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A szociáldemokraták most még megtorpedózhatják az új német kormányt

A szociáldemokraták most még megtorpedózhatják az új német kormányt

Ha minden az előzetes forgatókönyv szerint zajlik, május 6-án a kereszténydemokrata Friedrich Merz vezetésével megalakulhat Németország új, a konzervatívokból és a szociáldemokratákból álló kormánya. A végső döntés azonban a jelek szerint a kisebbik koalíciós partner SPD kezében van.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.16. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Elképesztő mértékben égeti a pénzt a háború

Elképesztő mértékben égeti a pénzt a háború

A globális geopolitikai kockázatok továbbra is magasak, ami aggodalmakat vet fel azok gazdasági és pénzügyi stabilitásra gyakorolt lehetséges hatásai miatt, derült ki az IMF jelentéséből. A háborúk, szankciók és kereskedelmi korlátozások zavarokat okoznak az ellátási láncokban és a tőkepiacon, visszafogva a növekedést és megnövelve az állami kiadásokat, miközben a növekvő bizonytalanság hatására romlik a befektetői bizalom, nő a kockázatkerülés, és esnek az eszközárak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×