Tízezreket megspórolhatsz, ha itt szerzed be: a tavaszi kabátot és a cipőt is olcsóbban kapod meg
Egyik sport sincsen teljesen ingyen, de néhány egyszerű trükkel lefaraghatod a költségeket.

A túrázás és a természetben aktívan töltött idő nemcsak a testedet pezsdíti fel, de a léleknek is megvan a lehetősége a töltekezésre. Magyarországon szinte nem lehet úgy utazni egy órát, hogy az ember ne botlana bele egy-egy csodálatos túrahelyszínbe.
A tavasz első napos hétvégéjével a túraszezon berobban, és egyre többen szabadulnak ki a természetbe, hogy felfedezzék a hegycsúcsokat, tanösvényeket és kilátókat vagy csak barangoljanak a hazai erdőkben vagy nemzeti parkokban. Az ehhez szükséges felszereléseket azonban be kell szerezni és ez nem mindig pénztárcabarát.
5 trükk az olcsóbb túrafelszerelések beszerzéséhez
Mivel senkit sem szabadna, hogy a szűkebb büdzsé tartson vissza attól, hogy felvegye a hátizsákját, és nekilóduljon a vidéknek, így összegyűjtöttünk néhány ötletet, amelyekkel költséghatékonyabban lehet felszerelkezni a túrázáshoz. A legfontosabb eszközök között szerepel a megfelelő cipő, ez lehet bakancs vagy egy terepfutó cipő is, illetve egy kényelmes hátizsák és néhány apróság, amelyek élvezetesebbé teszik a kiruccanást.

Egy jó bakancsot vagy túracipőt megtalálni néha pokolian nehéz feladatnak tűnik, ezért érdemes olyan oldalakon nézelődni, ahol lehetséges felpróbálni a választott darabot, akár több méretben is. Erre az egyik legszuperebb üzlet a 4Camping, ahol sok minőségi darabot lehet találni kedvezőbb áron és van lehetőség a boltba bekérni több darabot is. Ugyanígy a Decathlon is tökéletes, főleg, hogyha kezdő szinten már valaki kirándulni és nem több száz kilométert tervez megtenni, akkor bőven elegendőek a belépő szintű cipők is.
A second hand fenntartható és olcsó
A cipők és a ruházati termékek esetében is szuper lehetőség, hogyha a használt cuccokat is átpörgeted. Rengeteg esetben van az, hogy valaki megveszi a méregdrága felszerelést, amit aztán kétszer-háromszor visel, majd rájön, hogy mégsem az ő világa a természetjárás, és ekkor fél áron továbbadja a vágyott bakancsot, túranadrágot vagy hátizsákot. A Vinteden méretre, anyagösszetételre és állapotra is tudsz szűrni a keresésnél, így hatékonyan és gyorsan felkutathatod a tökéletes túraruhát vagy cipőt. A csomagpontokba való szállítással ráadásul hamar hozzá is jutsz a megvásárolt darabhoz, ahol a vevővédelem is biztosítja, hogy ne legyen lutri a tranzakció. Az egyik nagyon hasznos opció, hogy lehet szűrni a ruhák anyagára, ezért aki nem kedveli a szintetikus anyagokat, az meg tudja találni a természetes merinógyapjú vagy biopamut cikkeket is.
A Facebook Marketplace szintén csodákat rejt, ahol tömkelegével tudsz keresni túrafelszereléseket. A megbízhatóbb eladók általában a tematikus csoportokban hirdetnek, ahol még a többiek visszajelzései és tapasztalatai alapján könnyebben is lehet navigálni a márkák és típusok tengerében.
Nem kell a legmenőbb márkákat választani
Nagyon sok esetben olyan márkákat választani, amiknek az ára a csillagos eget verdesi, teljesen fölösleges. Bármilyen sport esetében elegendő az első időszakban olyan felszereléseket választani, amik jó minőségűek, de nem feltétlenül a legprofibb technikai darabok. Klasszikus hiba az elején, hogy a túrázó mindenből a legkisebb súlyú dolgokat keresi, az ultralight egyébként is hódító útjára indult néhány éve.

Eleinte viszont abszolút felesleges duplaannyiért megvenni egy hátizsákot, mert az fél kilóval könnyebb. Az evőeszközökre, kulacsokra, ruházatra és sátrakra is igaz ez, ha már belejött az ember és ismeri a saját igényeit egy egynapos vagy akár többnapos túránál, elég lesz akkor szép lassan beruházni ezekre a termékekre, hogyha szükségét érni.
A banán legalább olyan jó, mint a proteinszelet
A túraételek között könnyű olyanra szemet vetni, ami rengeteg energiát és tápanyagot ígér, kis helyen elfér, praktikusan el lehet fogyasztani és mindehhez elképesztően drága. Ugyanaz a szabály érvényes itt is, hogyha az ember egy többnapos teljesítménytúrára készül, ahol minden extra súly számít és ki van számolva a napi étkezésének minden egyes kalóriája, akkor remek lehetőség ezekkel a túraételekkel készülni. Egy egynapos családi kiránduláshoz vagy egy egyszerű erdei túrához bőséggel elegendő a szendvics, a banán, a gyümölcsök, esetleg aszalványok vagy olajos magvak és víz. Persze becsusszanhat a hátizsákba néhány proteinszelet vagy sportital, de nem kell túlzásba esni.
Ha szeretnél egy meseszép vidéken kirándulni a következő szabadnapodon, de még nem tudod, hogy hova menj, akkor olvasd el ezt a cikkünket.
Frászt kapnak ettől a magyar szokástól a külföldi turisták, pedig nálunk teljesen természetes
Vannak szokások, amik az európaiaknak teljesen hétköznapiak, míg az amerikai turisták egyáltalán nem értik.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- lengyelország
- unesco