Tényleg rákot okozhat a rágógumizás? A szakértő elárulta, kell-e ettől rettegned

Sok helyen foglalkoznak az interneten, köztük a TikTok-on is azzal influenszerek, hogy mennyire káros, rágózól, vagy ha lenyeled a rágót. A szóbeszéd valóban igaz lehet, és legrosszabb esetben rákot is okozhat?
A többség kiköpi, ha végzett a rágózással, de mi történik, ha véletlenül lenyeljük?
Már az ókori civilizációk is használtak természetes anyagokat, mint például fa gyantát vagy növényi gyantát rágásra, amely tisztította a fogakat és frissítette a leheletet. A modern rágógumi az 1800-as években kezdett elterjedni, amikor Thomas Adams amerikai feltaláló kidolgozta az első ipari gyártású rágógumit. Azóta különféle ízekben, formákban és célokra jelent meg, mint például fogápolási rágók, nikotintartalmú rágók vagy az egyszerű cukros rágók, amiket imádnak a gyerekek az ízük miatt. Persze pont ezek a fogaiknak már nem tesznek annyira jót.
A cukormentes rágógumi általában hasznos, mivel serkenti a nyáltermelést, amely segít semlegesíteni a szájban lévő savakat, és csökkenti a fogszuvasodás esélyét. Ugyanakkor a cukros rágók károsak lehetnek, mivel hozzájárulnak a fogszuvasodáshoz és a baktériumok elszaporodásához.
Sok modern rágógumi tartalmaz műanyagszerű alapanyagot, például poliizobutilént, amelyet szintetikus gyantaként használnak. Ez az összetevő teszi a rágógumit rugalmasabbá, de mivel ez nem természetes anyag, az egészségügyi hatásait vizsgálják.
Lehet pont emiatt kezdett elterjedni, hogy semmiképp ne nyeljük le a rágót, mert az rákot okozhat? A galériánkban megmutatjuk, hogy mennyi igaz ebből a dologból, legalábbis a jelenlegi álláspontok szerint!