Ilyen otthon a törölköző? Ne gondolkodjon, mosógépbe vele!
Érdemes odafigyelni a törölközőkre, mivel nagyon könnyen megbetegíthetnek minket.
A törölköző a napi használat során rengeteg baktériumot, elhalt hámsejtet és szennyeződést szív magába, így könnyen a fürdőszoba legnagyobb baktériumgyűjtőivé válhat – figyelmeztet cikkében a Femcafe. A lap szerint ezért ha egy törölköző elkezd elszíneződni, szürkülni, foltok jelennek meg rajta, vagy kellemetlen és dohos szagot árasztanak még mosás után is, akkor mindenképpen érdemes megválni tőle. Ezek a jelek ugyanis azt mutatják, hogy az anyag mélyén már olyan mértékben elszaporodtak a kórokozók, hogy a mosás sem képes teljesen eltávolítani őket.
A szakértők szerint a törölközőket egyébként három-négy használat után érdemes kimosni, különösen, ha nedvesen maradnak hosszabb ideig, vagy ha sportolás után használjuk őket. Az érzékeny bőrűek számára még gyakoribb cserét javasolnak, mivel a felhalmozódó baktériumok pattanásokat és irritációt okozhatnak. Ha a törölközőnk pedig már nem szívja jól a vizet, merevvé válik, vagy kellemetlen szaga van még tisztítás után is, akkor végképp nincs mese, le kell cserélni őket.
3 trükk a fürdőszobában, hogy a törölközők mindig frissek és illatosak legyenek
Ahogyan azt korábban megírtuk, akinek elegendő hely áll rendelkezésére, jellemzően a fürdőszoba egyik kevésbé használt pontját tárolásra használja, és logikusnak tűnik, hogy a törölközők is itt kapjanak helyet. Csakhogy a nedves és párás közeg a szöveteknek nem igazán kedvez, és ez számos kellemetlenséghez vezethet. Ezeket azonban néhány egyszerű módszerrel gyorsan orvosolhatjuk.
Az egyik legfontosabb alapszabály, hogy használat után minden egyes törölköző úgy kell elhelyezni, hogy átjárhassa a levegő, így teljesen megszáradhasson. Nem érdemes duplán összehajtani, vagy egyszerűen csak ledobni valahova. A legjobb, ha egy erre rendszeresített akasztóra, esetleg a ruhaszárítóra kerül. Előtte érdemes a teregetés előtt alkalmazott módszerrel kicsapkodni, hogy az esetleg ráncok és gyűrődések is kisimuljanak: ez bizonyos törölközőtípusuknál és anyagoknál nem evidencia. Amennyiben több nedves törölközőt is szárítani kell, fontos ügyelni arra, hogy ne kerüljenek túl közel egymáshoz, mert csak így biztosítható, hogy mindegyik megfelelően szellőzzön. A törtölköző tárolásának praktikáival kapcsolatban az alábbi linken talál további hasznos információkat!
(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: Curtis Adams / Pexels)