4 bútor, amit egy kis fürdőszobában sosem szabad elhelyezni

Ha kisebb alapterülettel rendelkezik a fürdőszoba, néhány szempontot mindenképpen figyelembe kell venni a berendezése során.

2025. március 27., 16:49

Szerző:

Megfelelő tervezéssel akkor is minden el fog férni, ha a négyzetméterek számát tekintve a fürdőszoba nem tekinthető nagynak. Ám ehhez alaposan át kell gondolni, hogy milyen bútorok és tárgyak kapjanak helyet, és bizonyos elemektől adott esetben meg kell szabadulni ahhoz, hogy a fürdőszoba használata kényelmes legyen a mindennapok során – hívta fel a figyelmet a Homes&Gardens.

A remek ötletek száma végtelen, ám ha egy felújításkor szorít az idő, sokan csak a legszükségesebb tárgyak beszerzésére koncentrálnak, és egyáltalán nem gondolják át, hogy az egyes elemek hogyan funkcionálnak majd a térben. Csakhogy később ebből nagyon sok kellemetlenség származhat.

A lakberendezők elárulták, hogy melyek azok az elemek, amelyeket egyáltalán nem éri meg elhelyezni a fürdőszobában, ha túl kevés hely áll rendelkezésre.

A kis fürdőszoba berendezésekor ezt mindig kerülni kell

Már a tervezéskor ügyelni kell arra, hogy minden feltétlenül szükséges bútor és tárgy bekerüljön a helyiségbe, ugyanakkor ne váljon túlzsúfolttá a tér. Gyakran olyan hibákat követnek el a lakástulajdonosok, amelyeket könnyedén ki lehet küszöbölni, ha logikusan átgondolják, mire van valójában szükségük a helyiség mindennapi használata során.

A szakértők elárulták, hogy az egyik leggyakoribb hiba, hogy sokan terjedelmes, szabadon álló bútorokat választanak a kis helyiségbe. Ez néha egy tárolásra használt szekrény, vagy egy hatalmas mosdókagyló, de bármiről is legyen szó, nem túl jó ötlet. Ezek a bútordarabok egyrészt túlzottan uralják a teret, megbontva ezzel a harmóniát, másrészt gyakorlati szempontból sem praktikusak, hiszen más szükséges tárgyaktól veszik el a helyet. A szakértők szerint érdemes a falra akasztható, világos darabokat választani, már csak azért is, mert így a padlófelület egészen a falig fut, ami optikailag tágítja a teret.

A tükör természetesen a fürdőszoba elmaradhatatlan kelléke, ám nem mindegy, hogy milyen formában kerül be a helyiségbe. A stílusos, tárolásra alkalmas bútorok mindig kelendőek, és ezt a két szükséges elemet célszerű kombinálni. Nincs értelme csupán egy tükröt elhelyezni a kis fürdőszobában, hiszen rengeteg helyet lehet spórolni azzal, ha a falra szerelt szekrényt eleve úgy választjuk ki, hogy tükrös ajtókkal rendelkezik.

Sokszor előfordul, hogy a kevés hely miatt a tulajdonos úgy dönt, megválik a fürdőkádtól, és inkább zuhanyzót alakít ki. Ez egy logikus ötlet, amelyet általában a lakberendezők is támogatnak, ám a megvalósítás során még így is bekövetkezhetnek bizonyos hibák. Ezek egyike, hogy egy nagyméretű zuhanykabin kerül be a fürdőszobába. A szakértők szerint ezeket minden esetben érdemes kerülni, mert túlzottan lezárják az egyébként is kicsi teret, és akár fontos bútorok elhelyezését is akadályozzák azzal, hogy indokolatlan mennyiségű helyet foglalnak el. Ezek helyett inkább minél nyitottabb, üveglapokkal leválasztott zuhanysarok kialakítását javasolják a szakértők, amelyek ráadásul kifejezetten esztétikusak is.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Pixabay)