Az OTP vezetőinek adják ki magukat a csalók
Már az OTP vezetőinek nevével is visszaélhetnek a csalók a telefonos trükközéseik során.
Az OTP Bank közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy a csalók gyakran keresik az ügyfeleket telefonon keresztül a bank nevében, melynek során előfordulhat, hogy a bank vezetőinek, akár a Biztonsági Igazgatóság vezetőjének, Bucsek Gábornak adják ki magukat. Az ilyen hívások során megeshet, hogy az érintett banki vezető nyilvánosan elérhető telefonszámát a csalók hívószámhamisítással lemásolják, így az ügyfelek telefonján a vezető valós telefonszáma jelenik meg. A csalók a hívások során gyakran hivatkoznak arra, hogy ügyfél pénze veszélyben van, ezért szükséges valamilyen program telepítése az ügyfél számítógépére vagy a mobileszközeire. Emellett arra kérik a felhasználókat, hogy a pénzüket utalják át úgynevezett "biztonsági számlára".
- figyelmeztetett az OTP Bank."Felhívjuk az ügyfelek figyelmét, hogy az OTP Bank munkatársai minden esetben a nyilvánosan elérhető ügyfélszolgálati telefonszámokat használják az ügyintézés során, és soha nem kérik programok telepítését vagy a számlán tartott pénz "biztonsági számlára" utalását. Ilyen jellegű kérést akkor se teljesítsenek, ha az OTP Bank vezetőinek a nevében keresik őket, vagy a telefonszám a nyilvánosan elérhető adatok alapján valóban a hitelintézet valamely vezetőjéhez tartozik"
Amennyiben a hívás során gyanús körülmények merülnek fel, úgy szakítsák meg a hívást, és keressék az ügyfelek a bankot. Emellett az OTP Bank mobil applikációjában egyszerűen és gyorsan ellenőrizhető az is, hogy a hívást valóban a bank indította-e.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat