Netrisk: 10-ből 8-an másik biztosítót választottak a lakásbiztosítási kampányban

2025. 03. 26., 14:20

A Netrisk adatai szerint az új biztosítást kötők 86 százaléka a korábbinál alacsonyabb éves díjjal szerződött az adott biztosítóval; az új kötések alapján az érintett lakóingatlanokat átlagosan 82 millió forintos összegre biztosították.

A hajrájához érkezett az idei lakásbiztosítási kampány. Már csak pár napig, legkésőbb március 31-ig lehet kötelezettségmentesen lecserélni a meglévő lakásbiztosítást. Ezt érdemes megtenni, a Netrisknél a kampány során eddig 200 ezren kalkuláltak új lakásbiztosítási szerződésre. Jelentős részük, 86 százalékuk pedig a korábbinál olcsóbban, és bővebb szolgáltatási palettával tudta megkötni a szerződését, köszönhetően a biztosítók közötti versenynek – derült ki a Netrisk.hu adataiból.

Fontos lenne átnézni a biztosításokat

„A lakásbiztosítási kampány még fiatalnak mondható, hiszen tavaly került sor rá először. Bár a saját adataink alapján fokozott az érdeklődés, még mindig sokkal több lakóingatlan-tulajdonosnak lenne érdemes felülvizsgálnia a biztosítását és megnéznie a teljes kínálatot. Egyrészt, mert olcsóbban, és nagyobb szolgáltatási portfolióra kaphat lakásbiztosítást. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy számos kiegészítő biztosítás kapcsolódhat a lakásbiztosításhoz, például huszonnégyórás hibaelhárítás, balesetbiztosítás is. Emellett szintén nagyon fontos, hogy az ingatlan jelenlegi értékére szóljon a biztosítás. Egy 5–10 évvel ezelőtt megkötött lakásbiztosítás esetében ugyanis az ingatlan értéke jóval alacsonyabb lehet, ez pedig egy a kártérítési összegnél problémákat okozhat” – mondta Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.

Besnyő Márton hozzátette, hogy a kampány hajrája tavaly is erős volt, a kötések fele az utolsó 10 napban történt. Érdemes tehát megnézni az ajánlatokat, hiszen több biztosító csökkentett a díjakon, további kedvezményeket léptetett életbe. Az is fontos, hogy a legkedvezőbb ajánlathoz érdemes az éves díjfizetést és az átutalásos fizetést választani.

A többség talál jobb ajánlatot

A Netrisken a kalkulálók 81 százaléka talált olcsóbb ajánlatot a jelenlegi biztosításánál, a biztosítást kötők között pedig 86 százalék választott az eddiginél kedvezőbb biztosítást. Van olyan szerződő is, aki 124 ezer forinttal kötött olcsóbbat, mint a jelenlegi szerződése, azaz 166 ezer forint helyett 42 ezer forintot kell fizetnie évente.

A lakásbiztosítások esetében azokban a díj mellett a szolgáltatás minősége is kiemelten fontos, a kalkulálók többsége úgy tudta elérni a díjcsökkenést, hogy közben növelték a számukra elérhető szolgáltatások körét és aktualizálták azt is, hogy hány millió forintra biztosítjuk az ingatlanunkat. A Netrisken az átlagos biztosítási összeg 72 millió forint, ez valamivel magasabb érték, mint a hivatalos jegybanki adatokban szereplő 66 millió forint.

A Netrisk.hu adatai szerint az idei kampányban az átlagos díj eddig alig több mint 37 ezer forint, ami 3 százalékos – bőven az infláció alatti – emelkedésnek felel meg éves szinten. Családi házak esetében ez 44 ezer forintra, lakásoknál pedig több mint 21 ezer forintra rúg. Az eddigi adatok alapján egyébként még mindig a családi házban élők közül léptek többen, közel 70 százalékuk váltott, míg a lakásokban élőknek a 30 százaléka.

A kampány keretében új biztosítást kötők döntő többsége, 77 százaléka biztosítót is váltott. A legaktívabb vármegyék közül pedig Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér vármegye végzett az első három helyen.

Részletes adatok

Besnyő Márton ismertette az országon belül részletes adatokat is. Az újonnan kötött, családi házak lakásbiztosításait nézve a budapestieké a legmagasabb díj, közel 55 ezer forint, ami érthető, hiszen az országon belül itt a legmagasabbak a lakóingatlanárak. A családi házak esetében Pest és Győr-Moson-Sopron vármegye következik a főváros után 46 ezer és 45 ezer forintos átlaggal. A családi házaknál a Hajdú-Bihar, Somogy és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyeieknél a legalacsonyabb az átlagdíj, 37–40 ezer forint. A lakásoknál szintén a fővárosban a legmagasabbak az átlagok, megközelítik a 25 ezer forintot. Itt a Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegyei díjak következnek a budapestiek után 24 ezer, illetve 23 ezer forintos összeggel. Míg a Somogy, Fejér és Tolna vármegyében lévő lakások 17–18 ezer forint volt a mostani kampány során.

A részletes adatokból az is látszik, hogy átlagosan az 1983-ban épült, azaz 42 éves családi házak esetében cserélték le a régi lakásbiztosításukat a Netrisk.hu ügyfelei, a lakások esetében pedig 49 év az átlagéletkor. A családi házak átlagéletkora Pest, Győr-Moson-Sopron vármegyében a legalacsonyabb a lakásbiztosítási adatok alapján, ezek ugyanis 36–38 évesek. A legidősebb házak Csongrád, Baranya, Békés és Tolna vármegyében vannak, amelyek 58–50 évesek. A lakásoknál a Pest, Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegyéből „érkeztek” a legfiatalabbak, ezek 32–34 évesek. Az új biztosítással rendelkezők lakások közel a Nógrád vármegyeiek a legrégibbek, ezek ugyanis 1964-ben épültek átlagosan. 

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 18., 12:10
Húsvétkor nem ritka, hogy a gyerekek élő kis nyuszit kapnak ajándékba. Nem kérdés, hogy a nyuszik nagyon kedves állatok, nem csoda hát, ha a szülőknek, gyerekeknek megtetszik. Nem árt azonban előre átgondolni, hogy mi lesz a kis szőrmókkal húsvét után. A házi kedvencek érdekeit törvény is védi. Előírja, hogy állattartóként mit kell betartani. Mire köteles a kis kedvenc gazdája? A legfontosabb tudnivalókat dr. Kocsis Ildikó ügyvéd foglalta össze.
2025-04-17 13:15:00
Gigantikus gyermekjátékkal találkozhat az, aki április 17-én a budapesti Fashion Street környékén jár, amelyen egy 99 százalékos árengedményt sugalló címke is látható. A mackót valójában nem lehet megvásárolni és hazavinni, viszont még az árának egy százalékát sem kell kifizetnie annak, aki szeretné, hogy – racionális méretű és értékű, – sporteszközök és élmények tegyék szebbé a gyermekotthon lakóinak életét.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.