Az NVIDIA még a CES-en prezentálta a Project G-Assist technológiát, amely most elérhetővé vált az NVIDIA App alkalmazáson belül. Maga a szolgáltatás opcionális, mert igen komoly követelményei vannak, többek között az alkalmazott Llama-alapú nyelvi modell 6,5 plusz 3 GB-nyi tárhelyet igényel, ha a felhasználó egyszerre szeretné a rendszerasszisztenst és a hangvezérlést is.
Hirdetés
A szolgáltatás Windows 10 és 11 operációs rendszerekre érhető el, minimum a 572.83-as meghajtó mellé, továbbá 12 GB VRAM-mal rendelkező GeForce RTX 30-as, 40-es és 50-es sorozatú VGA-ra lesz szükség a futtatáshoz. Ez azért fontos, mert egy relatíve nagy, 8 milliárd paraméteres modellről van szó, és ha ez aktív, akkor az bizony több gigabájtot elvisz a VRAM-ból, tehát játék közben ügyelni kell rá, hogy ha a G-Assist működik, akkor a mellette futó alkalmazásnak kevesebb erőforrás áll majd rendelkezésre az adott VGA-n. A grafikai szintet is ezt figyelembe véve érdemes paraméterezni.
A fentieken túl a fejlesztés célja, hogy segítse a felhasználót abban, hogy optimalizálja az adott játékban elérhető élményt, olyan formában, ahogy azt egy AI chatszolgáltatás keretében meg lehet oldani. Többek között elég csak rákérdezni arra, hogy az adott program futtatásával kapcsolatban min lehetne még javítani, és a G-Assist rendszer elkezdi sorolni a potenciális lehetőségeket.
A rendszer beépülő modulokkal is kiegészíthető, amelyek az alapértelmezettnél több szolgáltatást kínálnak. Többek között a Logitech G-Series és Corsair RGB perifériák, illetve a Nanoleaf panelek egyes funkciói már vezérelhetők hangutasítással, illetve az MSI alaplapok is kaptak ilyen jellegű lehetőséget, sőt, a Google Gemini is használható, bár ehhez a G-Assist csak felületként szolgál.