Hirdetés
A világ legnagyobb kiskereskedőjének számító Amazon jellegzetessége, hogy viszonylag megengedő a termékek visszaküldésével kapcsolatban, így elég sok idővel a vásárlás után is el lehet állni az üzlettől, feltéve persze, ha minden megfelel a szabályzatban leírtaknak. Az egyes termékeknél a visszaküldési rátát monitorozza is a cég, és ha egy adott áru kapcsán túl sok visszaküldést tapasztal, akkor megjelölik azt egy "sűrűn visszaküldött termék" figyelmeztetéssel. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az adott áru rossz, csak valamiért relatíve sokan nincsenek megelégedve vele.
(forrás: Windows Central) [+]
Így járt a Microsoft Surface Laptop 7 is – számolt be róla a Windows Central. Bár az indok nincs meghatározva, de valószínűleg a Qualcomm Snapdragon X termékcsalád kapcsán lehettek kompatibilitási problémák a Windows 11 operációs rendszeren, ugyanis ARM architektúrát használó fejlesztésről van szó, így a nem erre írt programkódok egy emulációs rétegen futnak. Elképzelhető, hogy ez nem tetszik feltétlenül a vásárlóknak, mivel az ilyen jellegű működés okozhat galibákat, méghozzá olyanokat, amilyeneket nem igazán szokhattak meg az ügyfelek az x86/AM64-es, Windows 11-et futtató gépekkel.
Maga a Surface Laptop 7 viszont elég jó értékeléseket kapott a tesztekben, ezért is feltételezhető, hogy pusztán a termékkel nem valószínű, hogy gond lenne. Nagyon komoly arcvesztéssel ez biztos nem jár, mert a Canalys legutóbbi jelentése szerint a Qualcomm Snapdragon X platform a Windows 11-es rendszerek kevesebb, mint 1,5%-át teszi ki, miközben a Microsoftnak muszáj tolnia ezt az irányt, hogy az ARM megvesse a lábát a piacukon. A kérdés inkább az, hogy ezt mennyire jól menedzselik, mert úgy nem sok értelme van a ARM-os vonalnak, ha bátrabb felhasználóknak inkább negatív élményük lesz róla addigra, mire jóval több ilyen gép lesz elérhető az ilyen típusú rendszerchipekkel.