
Kitiltották Alföldi Róbert előadását, nem léphetnek fel ebben a városban
Olvass tovább...
Elszabadultak az érzelmek, Alföldi Róbert a miniszterelnöknek üzent.
Alföldi Róbert a magyar színházvilág megkerülhetetlen alakja: darabjaival, szerepeivel és rendezéseivel letette a keze munkáját és soha nem félt beleállni még a kénes társadalmi kérdésekbe sem. Orbán Viiktor miniszterelnök kijelentése, miszerint a Pride idén nem lehet megtartva, meglepő módon egész Magyarországon óriási felháborodást keltett. Közösségek szerveződtek, napok óta ez a téma uralja a kisebb-nagyobb fórumok nagy részét és még olyanok is szimpatizálásukat fejezik ki az ügy mellett, akiket eddig ez a megmozdulás nem érintett, nem érdekelt. Hiába lehet egy csinos kis összeget kifizetni, ha valaki a tiltás ellenére is részt vesz az eseményen, sokakat ez sem tarthat vissza attól, hogy kifejezzék támogatásukat a résztvevők mellett. Sokan a szabadság megtépázását látják az intézkedésben, ám a kormány egészen mással indokolta a szerintük szükségszerű döntést.
Olvass tovább...
Ha nem lettek volna így is maximumra csavarva az indulatok, ez a nyilatkozat végképp megülte az emberek gyomrát és elkezdődött egy nyilvános üzengetés a közösségi médiában: sztárok, írok, művészek, hétköznapi emberek próbálják megcáfolni a hatalom érveit. Most ebbe a sorba állt be Alföldi Róbert is, aki a tőle megszokott pikírt, fanyar eleganciával tette helyre, hogy szerinte mi is a baj azzal, hogy a gyerekvédelem mögé bújva próbálják eltüntetni a föld színéről az eredetileg a szabadság megünneplésére létrehozott menetet.
Olvass tovább...
Hogy miről is szól ez a felkavaró, valósággal több ponton egyező film? Egy magyar iskola mindennapjairól. A Port.hu leírása alapján pedig aki volt diák valaha bármelyik általános iskolában, már a leírás alapján azonosulni tud a szereplőkkel:
Ájuldozó gyerekek és végeláthatatlan beszédek az ünnepélyes tanévnyitón. Finomfőzelék és hipós felmosóvíz jellegzetes szaga a menzán. A Berlinből hazaköltözött tízéves Palkó (Paul Mátis) csodálkozva szemléli egy átlagos magyar iskola mindennapjait. Egyedül Juci néni (Mészöly Anna), a pályakezdő tanárnő érti őt meg igazán, aki szintén elszenvedője a házmester-kultúrában megragadt intézményi rendszernek. A helyenként groteszkbe hajló, örkényi hagyományokat továbbvivő Fekete pont számos hazai producer együttműködésében, független alkotásként valósult meg.
Alföldi posztja alatt elszabadultak az érzelmek, sokan osztották véleményét és abban is megerősítették, hogy nem csak rá volt ilyen hatással a magyar mozifilm, mást is felkavartak az abban látottak.
A színész rendező hosszú posztban üzent mindenkinek, aki örült a Pride betiltásának, üzenetét itt olvashatod el teljes egészében: