Nagy változás jöhet a hazai egészségügyi ellátásban

Az egészségügyi intézmények közti együttműködést segítő új kórházi információs platform készült. Ez sokat segíthet az erőforrás-kezelésben, a várólista-csökkentésben és a költségoptimalizálásban.

Elkészült egy új együttműködést segítő kórházi információs platform. Az új rendszerrel az állami és a magánegészségügyi szolgáltatók hatékonyabban szervezhetik meg az ellátást, kezelhetőbbekké válhatnak az erőforrások, csökkenthetőek a várakozási idők és a költségek is optimalizálhatóak – közölte a megvalósító konzorcium. A fejlesztéssel az Asseco Central Europe Magyarország Zrt., a Dél-pesti Centrumkórház és a Pannon Egyetem együttműködésének azon célkitűzése is teljesült, hogy a legújabb – az ipar egyes területein már magabiztosan alkalmazott – technológiai innovációkat az egészségügyi ellátórendszer, és így a betegek szolgálatába állítsa.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek” konstrukció keretében 700 millió forint támogatást ítélt meg a Kollaboratív kórházi információs platform projekt megvalósítására. A fejlesztés költsége a társaság által biztosított önerővel együtt csaknem 1,2 milliárd forint.

egészségügyi dolgozó
Egy új platformmal segítenék az erőforrás-kezelést, a várólista-csökkentést és a költségoptimalizálást. Fotó (illusztráció): Getty Images

Szakítanak a régi adminisztrációs modellel

Az új, intelligens informatikai szoftver szakít a kórházi informatikai rendszerek megszokott adminisztrációs működési modelljével, orvosszakmai szempontok szerinti folyamatszemléletre építve segíti az adatalapú döntéshozatalt. A fejlesztők a szakszemélyzet és a betegek számára egyaránt elérhetővé tették és kiterjesztették a kórházi rendszer használatának határait, együttműködésben az eHealth rendszerekkel, köztük legfőképpen a Magyarországon már működő Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT).

A rendszer túllépve a jelenlegi kereteken sokkal szorosabb és hatékonyabb együttműködést biztosít a páciens és az egészségügyi szolgáltató között, többek között egy új páciensportál, valamint a telemedicina rendszer beépítésének köszönhetően. Ezt a konzorcium az új rendszerrel már nemzetközi környezetben is tesztelte” – írták.

A Pannon Egyetem és az Asseco közös fejlesztésének eredményeképpen a rendszerbe integrált mesterségesintelligencia-algoritmusok alkalmazása a jövőben segítheti a terápiás események szervezését, ütemezését és lebonyolítását.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +5 °C

Fátyolfelhős, napos időben lesz részünk, majd a déli óráktól nyugat felől vastagszik a felhőzet, este már nagyrészt erősen felhős vagy borult időre van kilátás. Késő délutántól növekszik a csapadék esélye is: gyenge (saras) eső a Dunántúlon helyenként előfordulhat. A déli, délkeleti szél csaknem országszerte megélénkül, az északnyugati harmadban olykor megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 20 fok körül várható. Fronthatásokra napközben nem kell számítani az előrejelzések szerint, így a frontérzékenyek tünetei enyhülhetnek.